22 Mart-1 Nisan tarihleri arasında çevrimiçi olarak düzenlenecek 17. Akbank Kısa Film Festivali’nin ulusal ve uluslararası kısa film yarışmalarının finalist filmleri ve jüri üyeleri belli oldu.

17. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenecek olan ulusal ve uluslararası kısa film yarışmalarının finalist filmleri ve jüri üyeleri belli oldu. Türkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan ve bu yıl 22 Mart-1 Nisan tarihleri arasında çevrimiçi olarak düzenlenecek olan festivalin yarışma bölümlerine 71 ülkeden toplam 2.048 kısa film başvurdu.

Cast direktörü Nimet Atasoy, yapımcı Sinan Yusufoğlu ve yönetmen Selim Evci’den oluşan yarışma ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu; Ulusal Yarışma Festival Kısaları bölümüne katılan eserler arasından 14 filmve Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar bölümü başvuruları arasından seçilen 14 film, En İyi Film Ödülü  için yarışmaya hak kazandı.

 

Ulusal Yarışma Festival Kısaları ana jüri üyeleri; oyuncu Nilay Erdönmez, yönetmen Murat Düzgünoğlu, kurgucu Aylin Zoi Tinel, yönetmen İnan Temelkuran ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı’dan oluşuyor.

Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar ana jüri üyeleri ise; kurgucu Mary Stephen, oyuncu Samar Qupty, görüntü yönetmeni Krum Rodriguez, oyuncu İlker Kaleli ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı olarak belirlendi.

En İyi Film olarak seçilecek eserlerin yönetmenleri Akbank Sanat tarafından; Ulusal kategoride 35.000 TL, uluslararası kategoride 5.000 Dolar; Forum bölümünde ise, en başarılı senaryo 5.000 TL ile ödüllendirilecek.

17. Akbank Kısa Film Festivali Festival Kısaları, Dünyadan Kısalar, Kısadan Uzuna, Deneyimler, Belgesel Sinema, Perspektif, Özel Gösterim ve Forum isimli bölümleri ile yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle bu yıl çevrimiçi olarak sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunacak.

17. Akbank Kısa Film Festivali ile ilgili detaylara buradan ulaşabilir ve yeni gelişmeleri takip edebilirsiniz.

17. Akbank Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları

Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü Aday Filmler

  1. Souvenir Souvenir Yönetmen: Bastien Dubois (Fransa)
  2. Here, Here Yönetmen: Joanne Cesario (Filipinler)
  3. David Yönetmen: Zach Woods (USA)
  4. Witness Yönetmen: Ali Asgari (İran, Fransa)
  5. Spirits and Rocks: an Azorean Myth Yönetmen: Aylin Gökmen (İsviçre, Portekiz)
  6. Green Thoughts Yönetmen: William Hong-xiao Wei (İngiltere, Çin)
  7. Dalia Yönetmen: Brusi Olason (İzlanda)
  8. 3 Logical Exits   Yönetmen: Mahdi Fleifel (İngiltere, Danimarka, Lübnan)
  9. Fish Like Us Yönetmen: Raphaela Schmid (Avusturya)
  10. I am afraid to forget your face Yönetmen: Sameh Alaa  (Mısır, Fransa, Belçika, Katar)
  11. Ad Lib Yönetmen: Joseph Catté (Fransa)
  12. The Black Veil Yönetmen: A. J. Al-Thani (Katar)
  13. The Unseen River Yönetmen: Phạm Ngọc Lân (Vietnam)
  14. Stephanie Yönetmen: Leonardo van Dijl (Belçika)

Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü Aday Filmler

  1. Ankebût Yönetmen: Ceylan Özgün Özçelik
  2. Binbir Gece Yönetmen: Mahsum Taşkın
  3. Büyük İstanbul Depresyonu Yönetmen: Zeynep Dilan Süren
  4. Yara Yönetmen: Onur Güler
  5. Sarı, Siyam, Kanocular ve Ev Sahibi Yönetmen: Esme Madra
  6. Tapınak Yönetmen:Murat Uğurlu
  7. Paydos Yönetmen: Öykü Orhan
  8. Ondan Bahsetmiyorum Yönetmen: Ayris Alptekin
  9. Suçlular Yönetmen: Serhat Karaaslan
  10. Kısmet Yönetmen: Emre Sert & Gözde Yetişkin
  11. Lal Yönetmen: Gökalp Gönen
  12. Ahtapot Yönetmen: Engin Erden
  13. Cengiz Yönetmen:Haydar Taştan
  14. Dur Bak Dinle Geç Yönetmen: Muhammed Günaydın

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi close-cookie-information