Gelecek yıl vizyona girecek ve büyük merakla beklenen gişe filmlerini “2016’nın Heyecanla Beklenen 20 Gişe Filmi” listemizde sizin için derledik.

Yeni yıla girmemize kısa bir süre kala gelecek senenin büyük merakla beklenen filmlerinden fragmalar yayınlanmaya başladı. Son olarak yayınlanan Alice Through the Looking Glass ve Warcraft‘ın fragmanları bu heyecanımızı kat ve kat arttırınca biz de devam filmlerinin çoğunlukta olduğu iddialı yapımların arasından yirmi tanesini sizin için bu listede toplamaya karar verdik. Gelecek sene vizyona girmesini dört gözle beklediğimiz yirmi filme gelin birlikte göz atalım.

2016’nın Heyecanla Beklenen 20 Gişe Filmi

The Hateful Eight / 8 Ocak

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-15-filmloverss

Listemizin ilk sırasında Quentin Tarantino‘nun sekizinci filmi The Hateful Eight bulunuyor. Samuel L. Jackson ve Kurt Russell’ın başta olduğu güçlü oyuncu kadrosuyla oldukça iddialı olan yapım, birbirinden tamamen farklı sekiz insanın kar fırtınasından kurtulmak için sığınak bulma çabasını konu alıyor.  Tarantino’nun mizahıyla harmanlanmış western temasıyla dikkatleri üzerine çeken aksiyon dolu film yeni yılın ilk ayında seyirciler ile buluşmak için gün sayıyor.

 The Revenant / 22 Ocak

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-1-filmloverss

Birdman ile ödül törenlerini kasıp kavuran yönetmen Alejandro González Iñárritu yeni filmi The Revenant ile başarısını tekrarlamaya geliyor. Filmin en doğal şekilde yansıtılabilmsei için ne kadar zorlu koşullar altında çalışıldığını nerdeyse bilmeyen kalmadı. Başrol oyuncusu Leonardo DiCaprio tarafından “benzersiz bir sinema deneyimi” olarak nitelendirilen film seyircilere görsel bir şölen yaşatmak için geliyor. The Revenant‘ın gerçek hikâyelere dayanan konusu ise 19. yüzyılda sınırda yaşayan kürk avcısı Hugh Glass’ın bir boz ayının saldırısına uğramasının ardından onu soğukta ölüme terk eden kişiye karşı beslediği intikam duygusu ile tekrar ayağa kalkmasına odaklanıyor.

Deadpool / 5 Şubat

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-23-filmloverss

Yılın çizgiroman filmi açılışını Deadpool ile Şubat’ın ikinci haftasında yapacağız. Filmin ortaya çıkış hikayesi kesinlikle sinema tarihinin en ilginç hikayelerinden biri. Her şeyin bir sızıntıyla başladığı film, hiç denenmemişleri başarmak için geliyor. R-Rated (+18) olarak gösterime girececek Deadpool kendine özgü tarzını gördüğümüz ilk fragmanı ile hayranlarını şimdiden yakalamayı başardı. Ryan Reynolds ve Morena Baccarine başrolleri paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise Tim Miller bulunuyor.

Kung Fu Panda 3 / 18 Mart

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-2-filmloverss

Son olarak 2011’deki devam filmiyle karşımıza çıkan Kung Fu Panda beş yıl aradan sonra beyazperdeye tekrar konuk oluyor. Doğa üstü güçlere karşı gelirken yakınlarındaki tehdit için de dikkatli olması gereken Po’nun hikayesinin anlatılacağı Kung Fu Panda 3’nin seslendendirme kadrosunda Jack Black (Po), Dustin Hoffman (Shifu), David Cross (Crane), James Hong (Mr.Ping), Angelina Jolie (Tigress) tekrar yer alırken, kadroya Kate Hudson, Bryan Cranston ve en son Whiplash filmiyle Oscar kazanan J.K Simmons dahil oluyor. Animasyon filmin yönetmenliğini ise serinin ikinci filmiyle Oscar Ödülleri’ne aday gösterilen Jennifer Yuh yapıyor.

Batman v Superman: Dawn of Justice / 25 Mart

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-25-filmloverss

Man of Steel‘in ardından sinematik evren kurmaya karar veren DC, Batman v Superman: Dawn of Justice ile çizgiroman dünyasındaki en güçlü karakterleri bir araya getiriyor. Adından da anlaşılacağı üzere “Adaletin Şafağı” film Justice League’in temellerini atmaya başlıyor. Ben Affleck‘in canlandırdığı Batman‘in yanı sıra Gal Gadot‘u da Wonder Woman’ın da ilk defa göreceğimiz filmde en çok tanınan kahramanların karşı karşıya gelmesine şahit olacağız. Sinematik evrenin başında bulunan Zack Synder‘ın yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu ise Davis S. Goyer ve Chris Terio‘ya emanet edilmiş.

Captain America: Civil War / 6 Mayıs

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-3-filmloverss

Marvel Sinematik Evreni üçüncü fazının açılışını Captain America: Civil War ile yapıyor. Filmin oyuncuları tarafından “The Avengers 2.5″ olarak adlandırılan filmde kahramanlarımız bu sefer birbirleri ile karşı karşıya geliyor. Devletin kahramanları gözetim altına almaya çalışmasıyla başlayan kırılmalar, Steve Rogers‘ın başta olduğu kahramanların gizliliğine inananlar ve devletin haklı olduğuna düşünen Tony Stark‘ı takip edenler olmak üzere intikamcılar arasında iki farklı grup oluşmasına neden oluyor. Kadrosunda Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlet Johanson, Jeremy Renner (Hawkeye) ve neredeyse Marvel sinema evreninin tüm kahramanlarını bulunduran Captain America: Civil War eski dostların düşman olmasını gözler önüne serecek.

 X-Men: Apocalypse / 19 Mayıs

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-4-filmloverss

X-Men: Apocalypse mutant evreninde yeni bir dönem açmaya geliyor. X-Men: First Class ile tanıştığımız ekip için bir kapanış hikayesi olan film evrenin en önemli karakterlerini bir araya getiriyor. Sınırsız güce sahip En Sabah Nur adlı ilk mutantın odak noktası olacağı film Bryan Singer‘ın X-Men evrenindeki dördüncü filmi. James McAvoyMichael Fassbender, Jennifer Lawrence, Rose Byrne ve birçok başarılı oyuncudan oluşan güçlü kadroya sahip  X-Men: Apocalypse evrene kıyameti getiren mutanta karşı  yeni üyelerin dahil olduğu X-Men’in mücadelesini konu alacak.

Alice Through the Looking Glass / 27 Mayıs

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-6-filmloverss

Alice’in harikalar diyarındaki yeni macerasına davet eden Alice Through to Looking Glass‘un başrollerinde rolllerine tekrar hayat vermek üzere Johnny Depp, Mia Wasikowska, Anne Hattaway ve Helena Bonham Carter‘ı bulunuyor. Bu oyuncular bile heyecanlanmamıza yeterken film bizi ilk fragmanındaki dinamik havasıyla da yakalamayı başardı. İlk filmde “Wonderland”i kendi tarzıyla birleştiren Tim Burton devam filminde ise sadece yapımcı olarak yer alarak koltuğu Muppet filmleriyle tanıdığımız James Bobin’e bırakıyor.

 Warcraft / 10 Haziran

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-5-filmloverss

Blizzard‘ın 1994 yılında başlattığı Warcraft evreninin ilk hikayesi olan  Warcraft: Orcs & Humans‘dan uyarlanan Warcraft filmi vizyona girmek için gün sayıyor. Yapımın yönetmenliğinin yanında senartistliğini de yapan Duncan Jones, Warcraft filminin tarzını Gladiator ve The Dark Knight arasında olduğunu belirtirken filmin olay örgüsünü ise Game of Thrones ile Avatar‘ın birleşimi olarak açıklıyor. Travis Fimmel, Ben Foster, Paula Patton, Toby Kebbel, Dominic Cooper ve Robert Kazinsky‘nin yer aldığı  film Warcraft evrenini sinemalara taşıyacak.

 Now You See Me 2 / 10 Haziran

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-7-filmloverss

Now You See Me gişe rakamlarında beklenilenin çok üzerinde bir başarı yakalamasıyla Lionsgate hemen devam filmi için hazırlıklara başlamıştı. Eski kadrodan Isla Fisher‘ın geri dönmediği filmde bir diğer büyük değişiklik ise yönetmen koltuğunda oldu. Yönetmenliğinin Jon M. Chu tarafından yapıldığı filmin senaryosunu Ed Solomon ve Pete Chiarelli ortak yazarken, yapımcılığı Roberto Orci, Bobby Cohen ve Alex Kurtzman üstleniyor. Filmin başarılı oyunculardan oluşan kadrosu ise Daniel Radcliffe, Lizzy Caplan, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Dave Franco, Morgan Freeman ve Michael Caine‘den oluşuyor.

The Conjuring 2: The Enfield Experiment / 10 Haziran

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-8-filmloverss

20 milyon dolarlık bütçesi ile 300 milyon doların üzerinde hasılat yaparak yılın en kazançlı yapımı olan The Conjuring devam filmiyle geri geliyor. James Wan‘ın tekrar yönetmen koltuğunda görürken Vera Farmiga ve Patrick Wilson da karakterlerine hayat vermek için geri dönü. Doğaüstü olaylar detektifleri Lorraine ve Ed Warren‘ın yeni hikayesini sinemalara taşıyacak olan yapım yılın tartışmasız en çok beklenen korku filmlerinin başında yer alıyor.

 Finding Dory / 17 Haziran

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-9-filmloverss

Finding Dory, 2003 yılında Kayıp Balık Nemo ile tanıştığımız sürekli hafıza kaybı yaşayan Dory adlı balığın hikayesini anlatacak. 936 milyon dolarlık gişe getirisiyle devam filminin en kısa zamanda hayata geçirileceği düşünülürken 13 yıllık uzun bir aradan sonra kaybolan balıklar Finding Dory ile tekrar sinemalara konuk olmaya geliyor. Filmin yönetmenliğini tekrar Andrew Stanton ve Angus MacLane üstlenirken seslendirme kadrosunda ise Dory’i seslendirmek için geri dönen Ellen DeGeneres yanında Diane Keaton, Idris Elba ve Ty Burrell bulunuyor.

Star Trek Beyond / 22 Temmuz

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-10-filmloverss

Ana seriyi tamamen sıfırlamak yerine paralel evren olarak tanımlama yoluna gitmesiyle yeni Star Trek filmleri seyircilerin beğenisini kazanmıştı. Ancak ikinci filmiyle gişe rakamları açısından düşüş yaşayan seri yeni filmde bunun önüne geçebilmek için ince eleyip sık dokuyor. Sıkıntılı bir yapım süreci geçiren Star Trek Beyond’da birkaç değişikliğin ardından Fast & Furious serisi ile tanınan Justin Lin’in yönetmen koltuğuna oturmasına karar verildi Yeni filmin senaryosu ise seride Scotty’i canlandıran Simon Pegg‘e emanet.

Ghostbusters / 29 Temmuz

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-21-filmloverss

Paul Feig’in yönetmenliğini üstlendiği yeni Ghostbusters filmi uzun aradan sonra hayalet avcılarını tekrar sinemaya taşıyor. Bu sefer ekibin tamamen kadınlardan oluştuğu filmde başrolleri Melissa McCarthy, Kristen Wiig, Kate McKinnon ve Leslie Jones paylaşıyor. Orijinal filmlerinde oynamış olan Bill Murray ve Dan Aykroyd‘un cameo olarak yer alacakları film Ghostbusters filmlerine yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor.

Bourne 5 / 29 Temmuz

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-24-filmloverss

Son olarak yer aldığı Bourne: Ultimatom üzerinden geçen sekiz yılın ardından Matt Damon Bourne serisine geri dönüyor. 2012’de vizyona giren The Bourne Legacy‘de yer almayan Damon, Paul Greengrass‘ın seriye geri dönmesi ile Jason Bourne karakterini tekrar canlandırmak üzere anlaşmaya vardı.  Senaryonun Christopher Rouse tarafından yazıldığı filmin kadrosu ise  Alicia Vikander, Julia Stiles, Vincent Cassel ve Tommy Lee Jones’dan oluşuyor.

Suicide Squad / 12 Ağustos

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-12-filmloverss

Suicide Squad çizgiroman filmlerinin sıradanlaşmışlığından uzaklaşarak, yönetmen koltuğunda oturan David Ayer’in dediğine göre evreni yeni bir seviyeye taşımak için geliyor. Kadrosunu Jared Leto, Margot Robbie, Cara Delevigne ve Will Smith gibi başarılı oyunculardan oluşturan Suicide Squad her zaman kahramanların gözünden anlatan çizgiroman filmlerinin aksine bu sefer ön planda evreni en azılı suçluları olacak. Aynı zamanda DC’nin sinemada oluşturduğu evrendeki üçüncü film olacak olan Suicide Squad’da Ben Affleck‘in canlandırdığı Batman’i de göreceğiz.

Inferno / 14 Ekim

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-13-filmloverss

The Da Vinci Code ve Angels and Demons filmlerinden sonra yönetmen Ron Howard, Dan Brown’un aynı isimli kitabından uyarlanan, Robert Langdon serisinin bir diğer kitabı Inferno ile geri dönüyor. Robert Langdon’a üçüncü kez hayat verecek olan Tom Hanks başrolü The Theory Of Everything filmindeki başarılı oyunculuğu ile Akademi Ödülleri’ne aday gösterilen Felicity Jones ile paylaşıyor. Venedik’te geçecek olan hikayede Longdon, Jones’un canlandırdığı Dr. Sienna karakterinin de yardımıyla bugüne kadar gördüğü en karmaşık bilmeceyi çözmek zorunda kalacak.

Doctor Strange / 4 Kasım

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-14-filmloverss

Marvel Sinematik Evreni‘ni fanstastik bir dünya ile tanıştıracak olan Doctor Strange kadrosunu adeta sinema dünyasının en başarılı oyunucularından oluşturuyor.  Benedict Cumberbatch‘i Dr. Stephen Strange olarak göreceğimiz filmde Tilda Swinton Doctor Strange’in akıl hocası Ancient One, Chiwetel Ejiofor‘u ise Strange’in baş düşmanı Baron Mordo olarak yer alıyor. Bunun yanında Rachel McAdams‘ın katıldığı kadroya Mads Mikkelsen‘da eklenmesi oyuncunun açıklamalarına göre yakın görünüyor. Çekimlerine Nepal’de başlanan filmin yönetmen koltuğunda ise The Exorcism of Emily Rose ve Sinister gibi korku filmleri ile tanınan Scott Derrickson oturuyor.

 Fantastic Beasts and Where to Find Them / 18 Kasım

2016-da-vizyona-girecek-heyecanla-bekledigimiz-20-gise-filmi-26-filmloverss

 J.K. Rowling‘in 2001 yılında gelirleri ihtiyacı olanlara bağışlanmak amacıyla Comic Relief aracılığıyla Harry Potter serisinin yan kitabı olarak okurlarıyla buluşturduğu Fantastic Beasts and Where to Find Them‘den uyarlanacak film, Amerika’daki büyü dünyasını gözler önüne serecek. Filmin senaryosunu J.K. Rowling yazarken, yönetmenliğini ise  son dört Harry Potter filminin de yönetmenliğini yapmış olan David Yates üstleniyor. Başrolde Newt Scamender olarak göreceğimiz Oscar Ödüllü Eddie Redmayne’e Katherine Waterston, Dan Fogler, Ezra Miller, Alison Sudol, Colin Farrell, Jon Voight, Gemma Chan, Carmen Ejogo ve Ron Perlman gibi başarılı oyuncular eşlik ediyor.

Assassin’s Creed / 23 Aralık

assassins-creed-görsel-16-filmloverss

Kodlardan karelere geçen Assassin’s Creed, video oyun uyarlamalarının başarısızlık döngüsünü kırmaya geliyor. Film festivellerinde en çok konuşulan yapımlardan bir olan Macbeth’in yönetmeni olan Justin Kurzel video oyun uyarlamasının başına geçiyor. Aynı zamanda Macbeth’de göz kamaştıran bir uyum yakalayan ikili, Michael Fassbender ve Marion Cotillard‘ı bulunduran yapım suikastçıların tapınak şövalyelerine karşı verdiği savaşı konu alacak. Filmin tarzının ise Batman Begins ve Blade Runner arasında olması planlanıyor.

Listemizden de görüleceği üzere 2016’ın vizyon takvimi oldukça iddialı filmler bulunduruyor. Peki sizin en çok beklediğiniz film hangisi?

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi close-cookie-information