Evet vakit bir türlü geçmezken yıllar, hayatlar geçiyor. Daha mesainin bitmesini beklerken, trafikte şu dakikalar bir türlü geçmiyor derken takvim yapraklarımız sular seller gibi akıp gidiyor. Gözümüzü kapatıp bir açtık ve yıl olmuş 2016. Birkaç ay sonra yeni yılı kutlayacağız ve uzunca bir süre tarihi yazarken elimiz hep 5 yazacak duracak. Yeni yıla biz alışmaya çabalayalım film sektöründe işler çok çabuk ilerliyor. Daha şimdiden 2016 yılında çıkması planlanan filmlerin haberleri, görüntüleri görücüye çıktı. Biz de hazır yeni yıldan ve getireceklerinden korkarken korkumuzu başka bir yöne çekelim dedik ve yeni yılda bizi bekleyen 10 korku filmini sıraladık.

2016’da Vizyona Girecek Merakla Beklediğimiz 10 Korku Filmi!

The Boy

the-boy-filmloverss

Ocak ayı genelde sinema sektöründe yaftalanan bir aydır. Genel bir yargıya göre ocak ayında iyi bir film ile karşılaşmayız, yapımcılar yalnızca ellerinde olan projeleri hayata dönüştürürler. Fakat işte tam da 2016 Ocak ayı, bu noktada ters köşe yapacak gibi duruyor. Craig Macneill’ın filmi olan The Boy sayesinde bu ocak uğursuzluğunu üzerimizden atacak gibi duruyoruz. Filmde yaşlı bir çift oğullarına bakmak için bir dadı tutuyor, fakat kadın eve geldiğinde çok farklı bir durum ile karşılaşıyor. Yaşlı çift bir oyuncak bebeği oğulları sanıyor. Yaşlı çift evden ayrılırken yeni dadıya yapması ve yapmaması gerekenlerin bir listesini bırakıyor. Dadı bu kuralları çiğnemeye başladıkça en kötü kabusu ile karşı karşıya geliyor. Canlanan bir oyuncak bebeğe daha hazır mıyız, düşünmemiz için birkaç ayımız var.

The Forest

the-forest-natalie-dormer-filmloverss

Gerçek bir olaydan esinlenmek, korku filmini daha korkunç yapmaz mı? Eğer evet diye çığlık atıyorsanız gelin The Forest’ı beraber bekleyelim. Jason Zada’nın yönetmen koltuğuna oturduğu filmin başrolünde Game of Thrones dizisiyle hafızamıza kazınan Natalie Dormer yer alıyor. Japonya’da bulunan Fuji Dağı’nın bir bölgesinde yaşanan olaylardan etkilenen film kurmaca ile gerçekliği birleştiriyor. Turistlerin fazlasıyla rağbet gösterdiği bu alanda toplu intiharlar gerçekleşiyor. Bilgilere göre; bu bölgede şu ana kadar binlerce ölüm yaşandı. Filmde Dormer ikiz kız kardeşini kaybediyor ve kardeşine dair bildiği tek şey, kardeşinin en son bu alana gittiği. Bir grubun başında Dormer kız kardeşini aramaya bu alana gidiyor ve ölümün ruhu peşlerine düşüyor. Ayrıca o bölgede yön bulmak çok zor olduğu için giden insanlar ağaçlara plastik poşetler içinde ses kaydı yaptıkları kasetleri bırakıyorlar. Bu figürün de filmde olacağı yapılan haberlerde yer alıyor. Zada’nın gerçeklik ve kurgu arasındaki ince çizgide yürümesini izlemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz; elbette Dormer’ı bir korku filminde başrol olarak görecek olmak da ayrı bir heyecan katıyor işin içine.

The Neon Demon

the-neon-demon-elle-fanning-filmloverss

Korkunç ve vahşi cinayetleri işleyen bir film zarif olabilir mi sorusuna cevaben çekildiğini düşündüğümüz film The Neon Demon. Nicolas Winding Refn imzası taşıyan film bir yıldızlar geçidi olarak karşımıza çıkıyor. Filmde Elle Fanning, Keanu Reeves, Christina Hendricks ve Desmond Harrington yer alıyor. Filmin hikayesi ünlü Kontes Elizabeth Báthory de Ecsed ve onun öldürdüğü yüzlerce insanın hikayesinden esinlenilmiş. Fanning gözünü karartarak modellik için Los Angeles’a taşınan bir kadını canlandırıyor filmde. Ve Fanning’in karakteri bir kadının gölgesi ile karşı karşıya geliyor. Bu kadın bir seri katil; gençliğin ve güzelliğin arayışında olan ve istediklerini elde etmek için vahşeti kullanmaktan çekinmeyecek bir kadın. Film; ışıkları, renkleri ve müzikleriyle bile şimdiden gönülleri fethedecek gibi duruyor. Zira yönetmene herkesin inancı tam. Yapılan tüm yorumlar ise tek bir yönde: Bize Drive filminde Christina Hendricks’in müthiş sahnesinin 90 dakikalık halini verin.

Holidays

holidays-filmloverss

The Nightmare Before Christmas ile sanırım hepimizin bilinci dışında olan bir durum gün yüzüne çıktı. Hepimiz tatillerden korkuyoruz ya da Hollywood tarafından yıllarca korkutulduk. Hep tatil sezonunda ya bir katil ile karşı karşıya geldik ya da kötü olaylar peşimizi bırakmadı. İşte tüm bu korkularımıza 2016’da bir yenisi daha ekleniyor. Hem de bir iki tatil çerçevesinde değil, tüm tatillerin korku edisyonları karşımıza çıkıyor. Birçok farklı yönetmenin kamerayı eline alacağı filmde bizi korkunç cadılar bayramı, kanlı yılbaşı, vahşi Paskalya hatta ve hatta ürkütücü anneler günü bekliyor. 2016 yılında ne zaman gösterime gireceği belli olmayan film, bizi gergin bir bekleyişe sürüklüyor.

A Man Into The Dark

a-man-into-dark-filmloverss

Unutulmaz filmlere imzasını atmış olan Sam Raimi’nin yapımcılığını üstlendiği bu yüksek gerilimli filmin koltuğunda Fede Alvarez oturuyor. 2013 yılında Evil Dead filmini yeniden çeken Alvarez ustaca bir iş ortaya koymuştu, fakat o günden beri sessizliğini koruyordu. Bu film ile Alvarez sessizliğini mükemmel bir iş ile bozacağını gösteriyor bize. Üç gencin kör bir adamın evini soymaya kalkışmasını konu alan filmde gerilim her daim yüksek olacağa benziyor; çünkü üç gencin bilmedikleri, evin sahibinin bir psikopat olduğu. Filmin en önemli yanlarından biri de filmde Jane Levy’nin rol alıyor olması. Levy ve Alvarez Evil Dead filminde de beraber çalışmışlardı ve ortaya mükemmel bir ortaklık çıkmıştı. Öyle ki, Levy inanılmaz bir kadın korku karakteri olmuştu. Bu filmde de Levy’nin parlayacağı ve hafızalara kazınacağı düşünülüyor.

31

31-movie-filmloverss

Bilinç dışımız ve korkularımızdan bahsetmiştik, hatta bunların bazılarının Hollywood sayesinde içimize işlediğini söylemiştik. İşte tam da bu konuda palyaçolara değinmemek olmaz. Stephen King ve It sayesinde sanırım palyaço görünce biraz ürpermeyen biri yoktur aramızda. İşte bu ürpertilere sebep olacak bir başka film de Rob Zombie tarafından geliyor. Aslında müjdeli bir şekilde geliyor bu film; çünkü yapılan haberlere göre film bize Zombie’nin dönüşünü müjdeleyen bir film olacakmış. 31 filminde, beş adet karnaval çalışanı cadılar bayramı öncesinde kaçırılıyor ve Murder World isimli bir alana kapatılıyorlar. 31 isimli kaçıranları ile oyun oynamaya zorlanan bu kurbanlardan istenen diğer şey, bu yerde 12 saat hayatta kalmaya çabalamaları. 31, bir korku filmi için olması gereken her şeyi Zombie filmine yedirmiş gibi duruyor; korkutucu tek bir mekan, kaçırılma, hileli oyunlar, geri sayan bir saat ve elbette korkutucu palyaçolar! 31 filmi için bir müjdemiz daha var. Filmin önemli karakterlerinden birini Stanley Kubrick’in unutulmaz filmi A Clockwork Orange filmindeki Alex rolüyle hafızamıza kazınan Malcolm McDowell canlandırıyor. Korku filmlerine ilgisi olmayan kişilerin bile dikkatini ve ilgisini çekebilecek bir film yolda gibi görünüyor.

Leatherface

leatherface-2016-filmloverss

Evet kabul ediyoruz, Texas Chainsaw Massacre filminin orijinali dışında hiçbir yeniden yapımı beklenen başarıyı yakalayamadı. 80’ler ve 90’lar filmin yeniden çekimleri için çok kötü yıllardı, fakat beterin beteri var dedik ve 2013 yılında bir başka yeniden yapım ile karşılaştık. Bu da yetmedi Texas Chainsaw 3D ile sinema tarihinde unutmak istediğimiz bir yapım ortaya çıktı. Fakat 2016 yılı Texas Chainsaw için bir umut ışığı olacak gibi duruyor. Yönetmenliğini Alexandre Bustillo ve Julien Maury’nin yapacağı Leatherface filmi, Texas Chainsaw’un orijinalliğine bağlı kalarak Texas Chainsaw’un gençlik yıllarına odaklanacak. Filmde Leatherface akıl hastanesinden kaçıyor ve yanına rehin olarak bir hemşireyi alıyor ve kadının cehenneme giden yolu başlıyor. Elbette korku karakterinin gençlik yıllarına dönmek ve onu ‘baştan çıkaran’ olaylar ile başlangıç noktasına odaklanmak sinema tarihinde düşünülmüş en orijinal fikir değil ama en azından orijinal hikayeye sadık kalınacağı için bu filmi beklemek adına birkaç sebebimiz ortaya çıkıyor.

Rings

ring-filmloverss

Evet Halka geri dönüyor! Gelecek yıl F. Javier Gutiérrez tarafından çekilen serinin üçüncü filmi Rings ile kuyudan çıkan korkulu rüyamız geri geliyor. Serinin ikinci filmi The Ring Two beklenen ilgiyi görememişti ve belki de biraz hayal kırıklığı olmuştu. Fakat şimdi 13 yıl sonrasının anlatıldığı serinin üçüncü filmi iddialı bir şekilde geliyor. Akıllara gelen en büyük soru ise lanetin nasıl yayılacağı konusunda. Hatırlarsanız, ilk filmde Samara’nın laneti bir kaset ile yayılıyordu fakat artık 2015 yılında kimsenin evinde VCR olduğunu düşünmüyoruz. Akıllara lanetin belki internet yoluyla viral bir video üzerinden yayılabileceği ihtimali geliyor. 2000’lerin popüler ve başarılı filmlerinden biri olan The Ring’in devam filmi, hem serinin hayranları için hem de korku filmi meraklıları için bekleme listesinde şimdiden yerini almışa benziyor.

The Purge 3

the-purge-filmloverss

Konu devam filmlerinden açılmışken devam edelim; 2016 yılında merakla beklenen devam filmlerinden biri The Purge 3. Serinin ilk filmi birçok izleyiciyi hayal kırıklığına uğratmıştı. Dahiyane bir fikirle yola çıkan film, bir evin içerisinde aile dramına dönüşünce kötü yorumlar ile karşılaşmıştı. Fakat bir yıl sonra çıkan ikinci film, fikrin hakkını verdi ve çıtayı baya yükseltti. James DeManoco üçüncü filmde de bu iddiayı sürdürecek ve çıtayı daha da yukarı çıkarmaya çalışacak gibi duruyor. Bütün suçların legal olduğu bir dünya yaratan yönetmen bir aile dramından, küçük bir evden çıkarak objektifini bütün bir şehre, Los Angeles’a yöneltiyor. Mikro gerilimden adım adım makro gerilime ilerleyen filmin hala çekimleri devam ediyor. 2016 yılını iple çekmemize neden olacak gibi duruyor The Purge 3.

Halloween Returns

michael-myers-halloween-returns-filmloverss

Korku filmleri özellikle kült korku filmleri hayranları için yılın en heyecanlı haberi bu olsa gerek. Sevgili Michael Myers geri dönüyor! Filmle ilgili henüz bir kesinlik maalesef ki yok. 2016 yılında film ile buluşabilecek miyiz, bu bile bir soru fakat 2016 yılında heyecanımıza heyecan katacak bir proje olduğu şimdiden belli. Orijinal serinin yerini bile alabileceği düşünülen filmde, modern zamandan yolumuza devam ediyoruz. Ölüm ile burun buruna gelmiş olan Myers’in ölümden ‘biri’ tarafından kurtarılması ile seri kaldığı yerden devam edecek. Eskilere dönüşün moda olduğu bu zamanlarda bir an önce Michael ile buluşmayı dört gözle bekliyoruz.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi close-cookie-information