Space Force’tan The Eddy’ye, The Haunting of Bly Manor’dan Hollywood’a 2020 yılında Netflix’te yayınlanacak 20 dikkat çekici dizi!

HBO, AMC, FX gibi yıllardır yayın yapan kablolu kanallarıyla beraber kendi orijinal içeriklerini üreten dijital platformların sayında son yıllarda gözle görülür derece önemli bir artış yaşandı. Dijital dünyada kendi orijinal içeriklerini üretmede öncü olan, kendisinden sonra birçok platforma ilham veren Netflix, bu konuda rakiplerinden bir adım önde olmayı başarıyor.

Sektördeki hakimiyetini gün geçtikçe artıran ve izleme alışkanlıklarımızı önemli ölçüde değiştiren Netflix, daha çok orijinal içeriği kullanıcılarıyla buluşturmak için çok önemli isimlerle anlaşmalar yapıyor. Çizgiroman ve roman uyarlamalarından tutun da biyografilere kadar birçok yapımı dizi dünyasına kazandırıyor. Bu kadar çok dizinin Netflix’te art arda yayınlanması, izleyicinin hangi içeriği izleyeceği konusunda zaman zaman kafa karışıklığı yaşamasına neden olabilir. Ancak gerek konusu gerek bir araya getirdiği ekiple bu kalabalık arasından sıyrılıp dikkat çekmeyi başaran diziler de oluyor. İşte karşınızda bu yıl Netflix’te yayınlanacak 20 dikkat çekici!

2020’de Netflix’te Yayınlanacak 20 Dikkat Çekici Dizi

Locke & Key

Yayın Tarihi: 7 Şubat

It uyarlamalarının yönetmeni Andy Muschietti’nin yapımcıları arasında yer aldığı, gizem türündeki Locke & Key, usta yazar Stephen King’in oğlu olan Joe Hill ve Gabriel Rodriquez’in çok beğenilen çizgiromanından diziye uyarlandı. Dizinin yaratıcılığını Lost’un yapımcıları arasında yer alan Carlton Cuse ve The Haunting of Hill House’un yapımcılarından Meredith Averill ikilisi üstleniyor.

Darby Stanchfield, Jackson Robert Scott, Connor Jessup gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı Locke & Key, babaları gizemli bir şekilde öldürülen üç kardeşin, anneleri ile dedelerinden kalma Anahtar Ev’e yerleşmesiyle yaşananları konu alıyor. Taşındıkları evde babalarının ölümüne dair cevapları bulacakları sihirli anahtarlar keşfeden Locke kardeşler, bu farklı anahtarları ve onların eşsiz güçlerini fark ettikçe, gizemli bir şeytan uyanır ve anahtarları ele geçirmek için harekete geçer.

Gentefied

Yayın Tarihi:2020 İlkbaharında Yayınlanması Bekleniyor

Ugly Betty dizisindeki performansıyla Altın Küre kazanan America Ferrera‘nın yapımcılığını üstlendiği Gentefied, aynı isimli internet dizisinden uyarlandı. Gentefied’ın orijinal yaratıcıları Marvin Lemus ve Linda Yvette Chavez, Monica Macer ile beraber 10 bölümden oluşan dizinin senaryosunu kaleme aldı.

Dizide Latin kökenli üç kuzenin, Los Angeles’taki hızla burjuvalaşan mahallelerinde dedelerinin taco dükkânını ayakta tutmaya çalışmalarına tanık olacağız. Farklı karakterlere sahip olmalarına rağmen birbirleriyle geçinmeye çalışan üç kuzenin maceralarını izleyeceğimiz dizinin oyuncu kadrosunda Joaquín Cosío, Karrie Martin, JJ Soria ve Carlos Santos yer alıyor.

Self-Made: Inspired by the Life of Madam CJ Walker

Yayın Tarihi: 20 Mart

Kölelik sonrası, ırkçılık ve cinsiyet eşitsizliği gibi durumların yaşandığı dönemde, kendini saç bakım pazarına adayan ve bu süreçte bağımsız bir şekilde milyoner olan Amerikalı siyahi iş insanı C.J. Walker‘ın hayatı, dört bölümlük Netflix dizisine konu oluyor: Self-Made: Inspired by the Life of Madam CJ Walker!

The Help filmindeki performansıyla Oscar kazanan Octavia Spencer, ünlü basketbolcu LeBron James ile birlikte dizinin yapımcılığını üstleniyor, aynı zamanda dizide oyuncu olarak da karşımıza çıkıyor. Blair Underwood, Tiffany Haddish, Carmen Ejogo, Kevin Carroll gibi isimlerin Octavia Spencer’a eşlik ettiği dizinin yönetmenliğini, DeMane Davis ve Harriet Tubman’ın hayatını konu alan Harriet filmine imza atan Kasi Lemmons üstleniyor.

Space Force

Yayın Tarihi:2020 İlkbaharında Yayınlanması Bekleniyor

The Office’te birlikte çalışan Steve Carell ve Greg Daniels’ın yaratıcısı olduğu, Steve Carell’in aynı zamanda başrolünde yer aldığı Space Force, dizi dünyasına iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Steve Carell  ile beraber dizinin oyuncu kadrosunda John Malkovich, Ben Schwartz, Tawny Newsome, Diana Silvers, Jimmy O. Yang ve Alex Sparrow gibi isimler yer alıyor. Pilot bölümü de dâhil olmak üzere dizinin iki bölümünü de Paddington’a imza atan Paul King yönetiyor.

Dizi, konusunu ABD’de yaşanan güncel bir olaydan alıyor. 18 Haziran 2018’de ABD Federal Hükümeti, Birleşik Devletler ordusunun 6. ana bölüğünün kurulduğunu duyurmuştu. Kurulan bu bölüğün amacı, uyduları saldırılardan korumak ve uzaya ilişkin diğer görevleri yerine getirmek olarak tanımlanmıştı. İşte Space Force da bunun izinden gidip, bu birlikte ne yapmaları gerektiğini anlamaya çalışan bir grup insanın hikâyesini anlatacak.

The Eddy

Yayın Tarihi:2020 İlkbaharında Yayınlanması Bekleniyor

Whiplash ve La La Land gibi izleyicinin beğenisini kazanmış filmlere imza atan Damien Chazelle, müzikal türündeki The Eddy ile dizi dünyasına adım atıyor. Damien Chazelle’in ilk iki bölümünü yönettiği, aynı zamanda yürütücü yapımcısı olduğu The Eddy, Paris’te bir gece kulübünde geçecek ve canlı müzik yapılan bir işletmede gündelik yaşamın bir parçası olan kaosla baş etmek zorunda kalan kulüp sahibinin, müzisyenlerin ve onlara ev sahipliği yapan kaotik şehrin hikâyesini anlatıyor.

Dizinin başrolünde Moonlight, High Flying Bird ve The Knick gibi yapımlarla adından söz ettiren André Holland yer alıyor. Holland, New York’tan Paris’e taşınan ünlü bir caz piyanisti ve dizinin merkezindeki kulübün sahibi Elliot Udo’yu canlandırıyor. Holland’a Tahar Rahim, Joanna Kulig, Amandla Stenberg, Leïla Bekhti, Melissa George, Randy Kerber eşlik ediyor.

Cursed

Yayın Tarihi: 2020 İlkbaharında Yayınlanması Bekleniyor

13 Reasons Why dizisiyle tanınan Katherine Langford’ın başrolünde yer aldığı Cursed, Kral Arthur efsanesini Lady of the Lake (Göl Kraliçesi) olarak bilinen Nimue’nin gözünden izleyiciye aktaracak. Dizide, gizemli yeteneklere sahip genç kahraman Nimue’nin, kaderinde yazılı olan Göl Kraliçesi’ne dönüşümü anlatılacak. Annesinin ölümünün ardından antik bir kılıcı teslim etmek üzere Merlin’i bulmaya çalışan Nimue, yol arkadaşı Arthur ile beraber beklenmedik maceraların içerisine sürüklenecek ve cesaretin sembolü hâline gelecek.

Sin City’nin yazarı Frank Miller ve Puss in Boots’un senaristi Tom Wheeler, dizinin yaratıcısı ve yapımcıları olarak ekipte yer alıyor. Cursed, ikilinin birlikte kaleme aldığı aynı isimli çizgiromandan diziye uyarlanıyor. Netflix, 2019’un sonunda piyasaya sürülen çizgiromanın haklarını daha okuyucuyla buluşmadan satın aldı. Dizinin oyuncu kadrosunda Gustaf Skarsgård, Peter Mullan, Lily Newmark, Devon Terrell, Shalom Brune-Franklin, Daniel Sharman ve Billy Jenkins gibi isimler de yer alıyor.

Hollywood

Yayın Tarihi: Mayıs 2020

American Crime Story ve Feud gibi övgü toplayan yapımların yaratıcısı olan Ryan Murphy, 2018 yılının başında Netflix ile 300 milyon dolarlık dev bir anlaşmaya imza atmıştı. Bu doğrultuda Netflix için The Politician dizisini hazırlayan Ryan Murphy’den, yeni bir Netflix dizisi daha geliyor: Hollywood!

Murphy’nin daha önce Glee ve Scream Queens’te birlikte çalıştığı Ian Brennan ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı dizide Darren Criss, Patti LuPone, Dylan McDermott, Jim Parsons, Holland Taylor, Maude Apatow, Samara Weaving, Rob Reiner, Mira Sorvino gibi birbirinden ünlü oyuncular yer alıyor. İzleyiciyi 1940’lı yıllara davet edecek dizi, “Hollywood’un Altın Çağı’na bir aşk mektubu” olarak tanımlanıyor.

Jupiter’s Legacy

Yayın Tarihi:2020 Yazında Yayınlanması Bekleniyor

2017 yılında çizgiroman dünyasının en önemli isimlerinden Mark Millar‘la dev bir anlaşmaya imza atan Netflix, Millar’ın sevilen eserlerini ekrana uyarlamaya devam ediyor. Wanted, Kick-Ass ve Kingsman gibi daha önce sinemaya uyarlanan çizgiroman serilerinin yaratıcısı olan Mark Millar’ın, Netflix tarafından uyarlanan eserlerinin başında Jupiter’s Legacy geliyor. Spartacus dizisinin yaratıcısı olarak adını duyurduktan sonra Daredevil’da senarist ve yönetmen olarak yer alan ve son olarak Pacific Rim: Uprising filmini yazıp yöneten Steven S. DeKnight dizinin yaratıcılığını üstleniyor.

Jupiter’s Legacy,  1930’lu yıllarda süper güçlerine kavuşan, dünyanın ilk jenerasyon süper kahramanlarının maceralarını anlatıyor. Günümüzde artık özel güçlere sahip ve yaşlarına saygı duyulan ihtiyar koruyucular haline gelseler de, özel güçlere sahip çocukları ebeveynlerinin efsanevi ünlerine yetişmekte zorluk çekiyorlar. Dizide ilk jenerasyon süper kahramanların lideri olan The Utopian’ı, Josh Duhamel canlandırırken; onun kendisi gibi efsanevi bir süper kahraman olan eşine Leslie Bibb hayat veriyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Duhamel ve Bibb ile beraber Andrew Horton, Elena Kampouris, Ben Daniels ve Matt Lanter da yer alıyor.

Bridgerton

Yayın Tarihi: Belli Değil

Grey’s Anatomy, Scandal, How to Get Away with Murder gibi fenomen dizilere imza atan Shondaland yapım şirketi, 2018’de Netflix ile büyük bir anlaşma imzalamıştı. Bu doğrultuda Netflix ve Shondaland ortaklığında 8 yeni dizinin izleyiciyle buluşacağını öğrenmiştik.

Bu dizilerden ilki, usta oyuncu Julie Andrews‘un başrolünde yer alacağı Bridgerton. Julia Quinn’in çok satan romanlarından uyarlanan bu dizi, izleyiciyi Regency dönemi Londra’sına, yüksek sosyetenin şehvetli, şatafatlı ve rekabetçi dünyasında davet ediyor. Dizi, Londra’nın jet sosyetesinde yapılan evlilikleri ve çiftlerin şaşalı yaşamlarını Bridgerton ailesinin gözünden anlatıyor. Dizinin yaratıcılığını Scandal dizisinin senaristlerinden Chris Van Dusen üstleniyor.

The Baby-Sitters Club

Yayın Tarihi: Belli Değil

Ann M. Martin‘in çok satan kitap serisi The Baby-Sitters Club, 1990 yılında HBO’da yayınlanan 13 bölümlük bir dizi olarak televizyon macerasını sürdürmüş, 1995’te ise Melanie Mayron imzalı aynı isimli sinema filmiyle hikâyesini beyazperdeye taşımıştı. 25 yıl sonra The Baby-Sitters Club, Netflix’in katkılarıyla dizi olarak izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Mark Feuerstein ve Alicia Silverstone‘un başrollerinde yer alacağı dizide birbiriyle çok iyi anlaşan beş arkadaşın bebek bakıcılığı yapmaya başlamasıyla gelişen olayları izleyeceğiz. GLOW’un yapımcılarından Rachel Shukert, dizinin yaratıcısı olarak ekipteki yerini alıyor.

#BlackExcellence

Yayın Tarihi: Belli Değil

Grown-ish, Mixed-ish ve Black-ish dizilerinin senaristi olarak tanınan Kenya Barris, #BlackExcellence dizisiyle kamera önüne geçiyor. Bir aile komedisini izleyiciyle buluşturacak olan dizi, Barris’in hayat hikâyesinden izler taşıyor.

Dizide bir babanın, ebeveynlik ve ilişkiler hakkında saygısız ve dürüst bir yaklaşım yapmasıyla yaşanan olayları izleyeceğiz. Kenya Barris, Parks and Recreation dizisiyle tanınan Rashida Jones ile beraber dizinin başrolünde yer alırken; ikiliye eşlik eden isimler arasında Iman Benson, Scarlet Spencer, Justin Claiborne, Genneya Walton bulunuyor.

I Am Not Okay With This

Yayın Tarihi: Belli Değil

Stranger Things’in yapımcılarından Shawn Levy ve Dan Cohen, The End of the F***ing World’ün yaratıcısı Jonathan Entwistle ile beraber Netflix için I Am Not Okay with This isimli yeni bir dizi çekti. Jonathan Entwistle’ın, senaryosunu Christy Hall ile birlikte kaleme aldığı dizinin oyuncu kadrosunda Sophia Lillis, Wyatt Oleff, Kathleen Rose-Perkins, Sofia Bryant, Aidan Wojtak-Hissong, Richard Ellis yer alıyor.

I Am Not Okay With This, 15 yaşında, telekinetik güçlere sahip, en iyi arkadaşı Dina’ya aşık Sydney isimli bir kızın hayatını anlatacak. Dizide Sydney’in cinselliği keşfedişini, sahip olduğu güçlerle ve ailesiyle başa çıkmaya çalışmasını izleyeceğiz. 8 bölümden oluşacak olan dizi, The End of the F***ing World’ün de yazarı olan Charles Forsman‘ın aynı isimli çizgiromanından diziye uyarlandı.

Selena: The Series

Yayın Tarihi: Belli Değil

Selena: The Series, 1995 yılında henüz 23 yaşındayken bir hayranı tarafından öldürülen şarkıcı Selena Quintanilla Perez‘in hayatına odaklanıyor. The Walking Dead’den tanıdığımız Christian Serratos, dizide Selena Quintanilla Perez’i canlandırıyor.

Dizi, Meksika asıllı Amerikalı Tejano şarkıcısı Selena’nın, yetişkinliğe adım atıp hayallerini gerçekleştirdiğinde, aşka ve müziğe tutunmak için hem kendisinin hem de ailesinin zor seçimler yapmasını mercek altına alacak. Selena Quintanilla Perez’in babası Abraham Quintanilla ve kız kardeşi Suzette, yapımcı olarak projeye destek veriyor. Gabriel Chavarria, Ricardo Chavira, Saidy Lopez, Julio Macias, Jesse Posey, Juan Martinez, Paul Rodriguez da oyuncu kadrosunda yer alan isimler olarak dikkat çekiyor.

Ratched

Yayın Tarihi: Eylül 2020’de Yayınlanması Bekleniyor

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Netflix ile imzaladığı 300 milyon dolarlık dev anlaşma sonucunda The Politician ve Hollywood dizilerini hazırlayan Ryan Murphy, Ratched isimli yeni bir Netflix dizi üzerinde çalışıyor. Dizi, Miloš Forman’ın 1975 yapımı filmi One Flew Over the Cuckoo’s Nest‘in öncesini anlatıyor. Dizi, filmin kötü karakterlerinden biri olarak niteleyebileceğimiz, Louise Fletcher tarafından canlandırılan Hemşire Ratched’ı merkezine alıyor.

Genelde aynı oyuncularla çalışmayı seven Ryan Murphy, Ratched dizisinde Sarah Paulson ile yeniden bir araya geliyor. Cynthia Nixon, Sharon Stone, Charlie Carver, Finn Wittrock, Judy Davis, Jon Jon Brione de dizide Paulson’a eşlik eden isimler olarak ön plana çıkıyor. Sarah Paulson’ın Hemşire Ratched’a hayat verdiği dizide Jon Jon Briones, akıl hastanesindeki başhekimi canlandırırken Finn Wittrock ise Hemşire Ratched’la bir sırrını paylaşan şiddet dolu bir suçlu olarak dizide bulunuyor. Şimdiden iki sezon onayını alan dizinin yaratıcılığını Ryan Murphy ve Evan Romansky üstleniyor.

The Haunting of Bly Manor

Yayın Tarihi: 2020 Sonbaharında Yayınlanması Bekleniyor

Oculus, Gerald’s Game ve Hush gibi başarılı korku filmleriyle tanınan, geçtiğimiz yılın sonlarında The Shining’in devam filmi Doctor Sleep’i izleyiciyle buluşturan Mike Flanagan‘ın yaratıcısı olduğu The Haunting of Hill House dizisi, 20182de Netflix’in beğenilen dizileri arasında yer almayı başardı. Dizinin 2.sezonu, tıpkı American Horror Story gibi antoloji formatında ilerleyecek ve her sezonunda farklı bir hikâyeyi mercek altına alacak. Henry James’in, Turn of the Screw romanından uyarlanacak olan 2. sezonun ismi ise The Haunting of Bly Manor.

The Haunting of Hill House’tan tanıdığımız Victoria Pedretti, Oliver Jackson-Cohen, Henry Thomas ve  Kate Siegel, The Haunting of Bly Manor’da farklı rollerde karşımıza çıkıyor. Dizinin 2. sezonu, iki kardeşe bakmak için mürebbiye olarak geldiği evde hayaletler gördüğünü söyleyen bir kadını odak noktasına alıyor. Dizide Victoria Pedretti, bu çocuklara bakmak üzere mürebbiye olarak eve gelen Dani Clayton’ı canlandırıyor. Oliver Jackson-Cohen’i, Dani’nin yakın arkadaşı Peter olarak izleyeceğiz.

Never Have I Ever

Yayın Tarihi: Belli Değil

Seslendirmeleri ve televizyon serileriyle sıklıkla karşımıza çıkan, The Office, The Mindy Project, Late Night gibi yapımlarla tanınan Mindy Kaling, The Mindy Project’in senaristlerinden Lang Fisher ile beraber Never Have I Ever dizisinin senaryosunu yazıp yaratıcılığını üstleniyor.

Poorna Jagannathan, Sendhil Ramamurthy, Maitreyi Ramakrishnan, Richa Shukla‘nın oyuncu kadrosunda yer aldığı dizi, Mindy Kaling’in kendi çocukluğundan izler taşıyor. Dizi, Devi isminde birinci nesil Hindistan göçmeni Amerikalı modern bir genç kızın yaşamını anlatıyor. Dizide öfkesine hakim olamaması nedeniyle kendisini sürekli olarak zor duruma sokan Devi’nin başına gelen olayları izleyeceğiz.

Away

Yayın Tarihi: Belli Değil

Million Dollar Baby ve Boys Don’t Cry’da oynadığı rollerle iki kez Oscar kazanan Hilary Swank, oyun yazarı Andrew Hinderaker’ın The Path dizisinin senaristlerinden Jessica Goldberg ile birlikte hazırladığı Away dizisiyle Netflix dünyasının derinliklerine iniyor. Jason Katims’in, Jessica Goldberg ve Andrew Hinderaker ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı Away, Chris Jones’un Esquire’da yayınlanan aynı adlı makalesinden diziye uyarlandıç

Jason Katims ve Matt Reeves’in yapımcılığını üstlendiği dizi, farklı ülkelerden pek çok astronotun oluşturduğu profesyonel bir ekipte yer alan Emma Green’in bir senelik uzun ve zorlu bir görev için eşi ve kızını bırakarak uzaya doğru çıktığı yolculuğu konu alıyor. Hilary Swank’in Emma Green karakteriyle boy göstereceği dizide Josh Charles, Ato Essandoh, Talitha Eliana Bateman, Vivian Wu, Ray Panthaki, Mark Ivanir de rol alıyor.

The Midnight Gospel

Yayın Tarihi: Belli Değil

Cartoon Network’ün Emmy ödüllü popüler çizgi dizilerinden Adventure Time’ın yaratıcısı Pendleton Ward ve komedyen Duncan Trussell, yetişkinlere yönelik animasyon dizisi The Midnight Gospel için bir araya geliyor.

Adventure Time’da olduğu gibi fantastik bir evrende geçecek olan dizi, arızalı bir çoklu evren simulatörüne sahip olan ve ölmekte olan dünyalarda yaşayan varlıklarla röportaj yapmak için evinden ayrılan Clancy’nin maceralarını konu alıyor. Dizide, Duncan Trussell’ın Trussel Family Hour adlı podcast’indeki röportajlar da kullanılacak. Pendleton Ward’ın, Adventure Time’dan sonra ortaya çıkaracağı bu diziyi merakla bekliyoruz.

The Iliza Shlesinger Sketch Show

Yayın Tarihi: Belli Değil

Adından da anlaşıldığı üzere The Iliza Shlesinger Sketch Show, günümüzün önde gelen komedyenlerinden Iliza Shlesinger imzalı skeçlerden oluşacak. Her biri yarım saatlik altı bölümden oluşacak olan dizide Iliza Shlesinger, absürt karakterlerle, kadınların yaşadığı deneyimlere dair kendi bakış açısıyla ve hicivsel olduğu kadar dokunaklı toplumsal çıkarımlarla dolu gizli dünyasının kapılarını aralıyor.

Shlesinger, dizinin baş yapımcılığını Kim Gamble, Kara Baker, David Martin, Richard Allen-Turner ve Jon Thoday’le birlikte üstleniyor. Girl Code ve Adam Ruins Everything gibi yapımlara imza atan Laura Murphy ise dizinin yönetmeni olarak projedeki yerini alıyor.

Grand Army

Yayın Tarihi: Belli Değil

Katie Cappiello‘nun Amerika’da çok beğenilen Slut oyunu, Netflix’in katkılarıyla dizi oluyor. Grand Army ismini taşıyan dizi, Brooklyn’in en büyük devlet lisesinde okuyan beş öğrenciyi odak noktasına alıyor. Bu beş genç, başarılı olmak, hayatta kalmak, vahşileşmek, özgür olmak ve nihayetinde “bir insan olmak” için mücadele ederken cinsel, ırksal ve ekonomik politikalarla mücadele etmek zorunda kalıyor.

House of Cards’tan tanıdığımız, senaryosunu yazdığı The Ides of March ile Oscar’a aday olan Beau Willimon ve Katie Cappiello, dizinin yaratıcıları olarak ekipte yer alıyor. Tiyatro oyununda oynayan Amalia Yoo, dizinin oyuncu kadrosunda da yer almasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Yoo ile birlikte dizide Odessa A’zion, Amir Bageria, Odley Jean, Maliq Johnson gibi isimler de rol alıyor.

Kaynak: IndieWire

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi close-cookie-information