Armageddon Time’dan Ferrari’ye, Spencer’dan Été 85’a Cannes Film Market’te adından söz ettiren en dikkat çekici 25 film!

Her yıl Cannes Film Festivali‘nde sektörü bir araya getiren ve heyecan verici filmlerin hayata geçirilmesi için önemli anlaşmaların imzalanmasına vesile olan Cannes Film Market – Marché du film de Cannes, bu yıl pandemi nedeniyle fiziki olarak gerçekleştirilemedi. Ancak 73. Cannes Film Festivali gibi iptal de edilmedi. Bunun yerine sektör, sanal ortamda gerçekleşecek Cannes Film Market’te bir araya geldi.

26 Haziran’a kadar devam edecek olan sanal Cannes Film Market 22 Haziran’da başladı. Öte yandan Hollywood’un önde gelen yetenek ajanslarından CAA öncülüğünde hazırlanan ve Cannes Film Market’e paralel olarak düzenlenen sanal film market de aynı gün start aldı. Bu paralel sanal market, 28 Haziran’a kadar devam edecek.

Sanal marketlerde sunumların ve görüşmelerin başlamasıyla birlikte bu yıl adından söz ettirecek, pek çok şirketin ilgisini çeken projeler de belli oldu. Cannes Film Market’te adından söz ettiren en dikkat çekici 25 filme ve filmlerle ilgili kısa bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Cannes Film Market’te Adından Söz Ettirmesi Beklenen En Dikkat Çekici 25 Film

Another Round – Thomas Vinterberg

2012 yapımı The Hunt’ta birlikte çalışan Thomas Vinterberg ve usta oyuncu Mads Mikkelsen‘in yeniden bir araya geldiği Druk – Another Round, belli bir seviyeyi aşmayan alkol tüketiminin etrafımızdaki dünyayı daha açık bir zihinle algılamamızı sağladığı teorisini test eden bir grup lise öğretmeninin hikâyesini anlatıyor.

Armageddon Time – James Gray

Cate Blanchett, Robert De Niro, Oscar Isaac, Donald Sutherland ve Anne Hathaway’in oyuncu kadrosuna dâhil olduğu Armageddon Time filmini, en son Ad Astra’ya imza atan James Gray yönetiyor. James Gray’in kendi hayatından izler taşıyan bu film, devlet okulundan kendisini ayrıcalıklar dünyasına taşıyan özel bir okula giden 12 yaşındaki bir çocuğun hikâyesini konu alıyor.

Arthur the King – Baltasar Kormákur

Hayatta kalma temasını işleyen Everest ve Adrift filmleriyle tanınan Baltasar Kormákur, Mikael Lindnord’un romanından uyarlanacak yeni filminde Mark Wahlberg ile bir araya geliyor. Filmde Mark Wahlberg, Ekvador ormanında 400 millik bir yarış sırasında yaralı bir sokak köpeğini tedavi eden İsveçli macera yarış takımının kaptanını canlandıracak.

Balestra – Nicole Dorsey

Westworld, Creed, Thor: Ragnarok gibi yapımlarla tanınan Tessa Thompson ve Aladdin ile dikkat çeken Marwan Kenzari, psikolojik gerilim türündeki Balestra filminin başrollerinde yer alıyor. Thompson’ın aynı zamanda yapımcılığını da üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda geçtiğimiz yıl Black Conflux ile ilk uzun metrajlısına imza atan Nicole Dorsey oturuyor.

The Blacksmith – Pierre Morel

Aksiyon serisi Taken ile tanınan, en son en son olumsuz eleştiriler aldığı Jennifer Garner’lı Peppermint filmini yöneten Pierre Morel, yine aksiyon sularında yüzeceği yeni filmi The Blacksmith‘in hazırlıklarına başladı. Filmin başrolünde Nick Jonas ve Laurence Fishburne yer alıyor.

Emancipation – Antoine Fuqua

Will Smith, Training Day ve The Equalizer gibi filmlerle tanınan Antoine Fuqua’nın gerilim türündeki yeni filmi Emancipation’ın başrolünde yer alıyor. Konusunu yaşanmış bir olaydan alan film, öle tüccarlarından kaçıp Birlik Ordusu’na katılmaya çalışırken Louisiana bataklıklarından geçen ve özgürlüğe ulaşmak için mücadele eden Peter isimli bir karakterin hayatını mercek altına alıyor.

Enfant Terrible – Oskar Roehler

Usta yönetmen Rainer Werner Fassbinder’in hayatını ve sinema kariyerini konu alan biyografi türündeki Enfant Terrible filmi konusuyla merak uyandırıyor. Almanya’da çeşitli sinema filmleri çeken Oskar Roehler yönettiği bu filmde Fassbinder’i, Never Look Away ve Er ist wieder da gibi filmlerde rol alan, Dark dizisinde canlandırdığı Ulrich Nielsen karakteriyle adını geniş kitlelere duyuran Oliver Masucci canlandırıyor.

Falling – Viggo Mortensen

Usta oyuncu Viggo Mortensen’in ilk uzun metrajına imza attığı Falling, kırsaldaki çiftliğinden ayrılıp Los- Angeles’taki eşcinsel oğlunun ailesiyle birlikte yaşamak zorunda kalan muhafazakâr bir babanın hikâyesini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Viggo Mortensen’e Lance Henriksen ve Laura Linney eşlik ediyor.

Fantastic Flitcrofts – Craig Roberts

Bridge of Spies filmindeki performansıyla Oscar kazanan Mark Rylance, oyuncu kimliğiyle tanınan, ilk uzun metrajı Just Jim ile gelecek vadeden Craig Roberts’ın yeni filmi Fantastic Flitcrofts‘da rol alacak. Film, Senaryosunu Paddington 2’nun senaristi Simon Farnaby’nin kaleme aldığı film, golf sporunun en büyük şampiyonasında gelmiş geçmiş en kötü skorun sahibi olarak ün yapan Maurice Flitcroft’un eğlenceli hikâyesini konu alıyor.

Ferrari – Michael Mann

Usta yönetmen Michael Mann’in yıllardır üzerinde çalıştığı, Hugh Jackman’ın Enzo Ferrari’yi canlandıracağı Ferrari filmi, 1957 yılının yaz aylarında Enzo Ferrari’nin hayatındaki değişiklikleri, şu an otomobil dünyası için bir efsaneye dönüşen şirketin yükselişini konu alacak. Enzo Ferrari’nin aile yaşamını da anlatacak olan filmi çekimleri 2021 ilkbaharında başlayacak.

Heaven: To the Land of Happiness – Im Sang-soo

The Day a Pig Fell into a Well ve Woman is the Future of Man gibi övgü toplayan filmlerle tanınan Güney Koreli yönetmen Hong Sang-soo’nun yazıp yönettiği Heaven: To the Land of Happiness, ölmek üzere olan bir adamın hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğu ilacı çalmasıyla yaşanan olayları anlatıyor. Yönetmenin takipçileri tarafından merakla beklenen filmin başrollerini Min-sik Choi ve Hae-il Park paylaşıyor.

Here We Are – Nir Bergman

Knafayim Shvurot, Yona, Saving Neta, Hadikduk HaPnimi filmlerine imza atan İsrailli yönetmen Nir Bergman, yeni filmi Here We Are‘da bir aile dramasını ele alıyor ve zihinsel engelli olan 20’li yaşlarının başındaki bir insanın, bekar babasıyla ilişkine değiniyor.

Joika – James Napier Robertson

Leave No Trace ve Jojo Rabbit filmleriyle dikkat çeken, oyunculuk kariyeri anlamında kendisine iyi bir yol çizen Thomasin McKenzie, James Napier Robertson’ın yazıp yöneteceği Joika filminde ünlü balerin Joy Womack’i canlandıracak. Önemli başarılar elde eden Joy Womack’in yoğun geçen eğitim sürecini, sınırlarını zorlamasını ve kariyerindeki mükemmelliğe sıçramasını konu alacak filmin çekimleri 2021’de başlayacak.

No Man of God – Amber Sealey

Kariyerini hem oyuncu hem de yönetmen olarak sürdüren Amber Sealey, yeni filmi No Man of God‘da The Lord of the Rings’in Frodo Baggins’i olarak zihinlere kazınan Elijah Wood ile birlikte çalışıyor. Filmde Elijah Wood, Amerika’nın en azılı seri katillerinden Ted Bundy soruşturmasında görevli olan FBI ajanı Bill Hagmaier’i canlandırıyor.

Not Without Hope – Rupert Wainwright

Başrolünde Whiplash’ten sonra kariyer basamaklarını hızla tırmanan Miles Teller’ın yer alacağı, yönetmenliğini Ruper Wainwright’ın üstleneceği Not Without Hope, hayatta kalma mücadelesi içerisinde olan dört arkadaşın hikâyesini derinlemesine inceleyecek. Nick Schuyler ve Jere Longman’ın kitabından sinemaya uyarlanan filmde Miles Teller, bu hayatta kalma sürecinin merkezinde yer alan Nick Schuyler’ı canlandıracak.

Replay – Jimmy Loweree

X-Men: Apocalypse, The Predato, The Newsroom gibi yapımlarla tanınan Olivia Munn, başrolünde yer alıp yapımcılığını da üstleneceği bilimkurgu filmi Replay‘de karşımıza çıkacak. Jimmy Loweree’nin yazıp yöneteceği bu filmde Munn, geçmişi değiştirmek ve ölen eşini kurtarmak için her kuralı çiğnemek zorunda kalan bir kadını canlandıracak.

Run Rabbit Run – Daina Reid

Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale dizisinde birlikte çalıştığı Daina Reid’in yöneteceği gerilim filmi Run Rabbit Run’ın başrolünde yer almaya hazırlanıyor. Elisabeth Moss’lu bu film, modern bir hayalet hikâyesini izleyiciye aktaracak ve doğum uzmanı Sarah’ı merkeze alacak. Genç kızı Mia’nın giderek artan garip davranışlarını anlamaya çalıştığı dönemde Sarah, kendi inançlarıyla ve geçmişinden gelen bir hayaletle yüzleşecek.

Silk Road – Tiller Russell

Nick Robinson ve Jason Clarke’lı Silk Road, The Silk Road isimli bir site kurarak yasadışı yollarla internet üzerinden uyuşturucu alıp satılan bir market oluşturan ve bu market sayesinde büyük bir suç imparatoru olma yolunda ilerleyen Ross Ulbricht’in, polislerle arasında geçen kaçma-kovalamaca mücadelesini konu alıyor. Filmi Tiller Russell yönetiyor.

Songbird – Adam Mason

Son yıllarda aksiyon dozu yüksek ancak senaryo anlamında içi boş filmler çeken Michael Bay, Adam Mason’ın yöneteceği ve bu yazın sonunda çekmeyi planladığı Songbird filminde yapımcı olarak yer alıyor. 2022’de geçecek olan film, koronavirüsün mutasyona uğrayarak devam ettiği ve sokağa çıkma yasaklarının tekrar uygulanmaya başlamasıyla yaşanan süreci ele alacak. Sosyal mesafe kurallarının dikkatle uygulanacağı çekimlerde, oyuncuların yüz yüze etkileşimde bulunacağı hiçbir sahne olmayacak.

Spencer – Pablo Larraín

No, Neruda, Jackie gibi filmleriyle aklımızı başımızdan alan Pablo Larraín, Jackie’den sonra bir diğer ikonik figüre odaklanıyor ve yeni filmi Spencer‘da Prenses Diana’yı mercek altına alıyor. Clouds of Sils Maria, Personal Shopper, Seberg gibi dikkat çekici filmlerde rol alarak kendisine etkileyici bir kariyer çizen Kristen Stewart, filmde Prenses Diana’ya hayat veriyor. Film, Cannes Film Market’te yer alan en önemli yapımlardan biri olarak ön plana çıkıyor.

Été 85 – François Ozon

Son olarak Berlin Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’nü kazanan Yüzleşme – Grâce à Dieu filmini çeken usta yönetmen François Ozon, bu yıl yeni filmi Été 85 ile sinemaseverlerin karşısına çıkacak. Sinemaseverleri 1985 yazına götüren film, Normandiya’da deniz kıyısında bir kasabada yaşayan 16 yaşında eşcinsel bir genç olan Alexis’in büyüme hikâyesini anlatıyor. Yeni bir aşkın filizlendiği 85 yazı, Alex için bir kendini keşfetme yolculuğunun başlamasını sağlıyor.

To Leslie – Michael Morris

Allison Janney, Andrea Riseborough ve John Hawkes gibi birbirinden değerli oyuncuların bir araya geldiği To Leslie filmi, piyango kazanan bekar bir annenin hayatını izleyiciye aktaracak. Filmin senaristi Ryan Binaco’nun annesinin hayatından sinemaya uyarlanan filmi, 13 Reasons Why, Locke & Key, Better Call Saul gibi dizilerin bazı bölümlerine imza atan Michael Morris yönetecek.

The United States Vs. Billie Holiday – Lee Daniels

Precious filmiyle Oscar’a aday olan Lee Daniels’ın biyografi türündeki yeni filmi The United States Vs. Billie Holiday, adından anlaşıldığı üzere gelmiş gemiş en büyük caz sanatçılarından Billie Holiday’in hayatını konu alıyor. Holiday’in Andra Day’in Billie Holiday olarak karşımıza çıkacağı filmde Trevante Rhodes, Garrett Hedlund, Natasha Lyonne gibi isimlerde rol alıyor.

Wildlands – Kim Mordaunt

Bullhead, Rust and Bone ve The Danish Girl gibi filmlerle tanınan Matthias Schoenaerts, Tom Hardy’nin yapımcılığını üstlendiği, Kim Mordaunt’un yönettiği gerilim filmi Wildlands‘in başrolünde yer alıyor ve film, dünyanın en ağır mayınlı ülkelerinden biri olan Angola’ya gönderilen bir bomba imha uzmanını konu alıyor.

Youth – Brett Marty

Brett Marty, 2016 yılında çektiği Youth isimli kısa filmini sinemaya uyarlıyor ve kısa filmden uyarlanacak bu filmin başrolünde Pierce Brosnan yer alıyor. Film, izleyiciyi biyolojik saatlerin sıfırlandığı bir dünyaya davet ediyor ve bir mühendis olan Joel’in, eşi ile birlikte gençleştikten sonraki yaşamını odak noktasına yerleştiriyor. Ancak Joel için bu süreç pek iyi gitmiyor çünkü Joel’in eşi 20 yaşına geri dönerken, Joel çok hızlı bir şekilde yaşlanmaya başlıyor.

Kaynak: The Hollywood Reporter

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi close-cookie-information