Önceki Sayfa1 / 2Sonraki Sayfa

Game of Thrones 6. sezonundaki nefessiz bırakan sezon finali ile izleyicisini arkasında büyük bir hayranlıkla bıraktığı anda televizyon dizilerinin artık pembe diziler zamanındaki yolculuğunda olmadığını anlamaya başladık. Dizi sektörü artık her bölümü ile bir muazzam film ortaya çıkaran diziler ile doluyken, sezon finallerinin büyüsü gün geçtikçe artmaya ve izleyiciyi bir şekilde – hala orijinal kalarak – heyecanlandırarak etkilemekte. Beyazperdenin büyüsünün artık televizyon ekranlarında da geçerli olduğu zamanlardan beri ilerleyen dizi kültürü izleyicinin bir çeşit bağımlılığı oluyor. Başından kalkılamayan günler ve haftalar bir dizi için feda edilen ve mutluluk duyulan zamanlar artık izleyici için büyük bir deneyim haline dönüştü. Farklı türler ile beraber muazzam yazarların, oyuncuların ve yönetmenlerin ortaya çıkardıkları diziler kaçırılmaması gereken evrenleri izleyiciye her hafta sunuyor. Bu süregelen döngü içerisinde bir noktada dizinin sezon arası vermesinin vakti geliyor ve izleyici için bütün duyguların aynı anda yaşandığı o an geliyor. Sezon finalinin heyecanı vücudu sararken zihin acaba bu bölüm nasıl olacak sorusuyla sorgulamaya başlayıp, gelecek sezon neler olacak diye düşünmeye devam ediyor. Bu düşünceler ve duygular arasında da izleyici o kadar muazzam sezon finalleri ile karşılaşıyor ki nefesi kesiliyor, vücudu bir süre yere paralele gidiyor ve hareket edemiyor aynı zamanda zihni içeriden çığlıklar atıyor. Bu hazları veren ve devamlı izleme isteği uyandıran sezon finallerini öznel düşüncelerim ve duygularım ile derledim ve zihin ile beden hazzını hem heyecanı ile hem de duygusallığı ile yaratan sezon finali bölümlerini sıraladım. Sizin için hangi dizinin hangi sezon finali unutulmazlar arasında?

Dizi Tarihinden En İyi 45 Sezon Finali!

Dallas – Sezon 3 – A House Divided – 1980

dallas-filmloverss

1978 – 1991 yılları arasında yayınlanan başrollerinde Larry Hagman, Patrick Duffy, Victoria Principal, Linda Gray ve Barbara Bel Geddes olduğu efsane dizi Dallas’ın üçüncü sezonu bittiğinde izleyenler için büyük bir gizem ve histeri başladı. Dizinin üçüncü sezonunun sezon finalinde Larry Hagman tarafından canlandırılan J.R. ofisine vuruldu ve vurulanın kim olduğu gösterilmedi. Yeni sezonun ilk bölümüne kadar yaklaşık sekiz ay boyunca vuranın kim olduğunun gizemi yanında J.R.’a ne oldu sorusu izleyici için büyük bir soru işareti oluştururken üçüncü sezonun sonu çoğu kişi için büyük bir heyecan yarattı.

Twin Peaks – Sezon 2 – Episode #2.22 – 1991

twin-peaks-filmloverss-1

David Lynch’in kült dizisi Twin Peaks büyük bir esrar ve rüya evreni ile beraber ilerleyen unutulmaz bir diziydi. Dizinin üçüncü sezonu 2017 yılında izleyici ile buluşmaya hazırlanırken ikinci sezonun sezon finali o zaman için dizinin sezonu olarak lanse edilmişti ancak büyük bir gizemi de beraberinde getirmişti. Dizinin sezon finalinde Kyle MacLachlan tarafından canlandırılan Dale Cooper büyük korkusu ile yüzleşmişti. Bölümün son sahnesi ise bugüne kadar yapılmış en tüyler ürperten sahnelerden biridir. Cooper aynadaki yansımasında Bob’ın yansımasını görür ve Annie’nin gizemi ve kanın gerilimi ile sahne sonlanır. Annie nasıl bu arada?

Seinfeld – Sezon 7 – The Invitations – 1996

seinfeld-filmloverss

Larry David ve Jerry Seinfeld tarafından yaratılmış olan, komedi dizilerinin en kültlerinden Seinfeld’in başrollerinde Jerry Seinfeld, Jason Alexander, Julia Louis-Dreyfus ve Michael Richards yer alır. Dizinin yedinci sezonunda George (Jason Alexander) ve Susan için evlilik zilleri çalmaya başlamıştır. Ancak George Susan ile evlenmek istememektedir. Ne kadar farklı bahaneler bulsa da Susan’ı evlilikten vazgeçiremez. Aldıkları en ucuz davetiyeleri hazırlamak için Susan zarfları yalarken zehirlenir ve ölür. Ölüm haberine dört arkadaşın mutlu olması ile dizinin kara komedisi gerçek anlamda yeniden yaratılır.

The X Files – Sezon 4 – Gethsemane – 1997

x-files-filmloverss

Başrollerinde Charles Cioffi, Sheila Larken ve Pat Skipper’ın yer aldığı bilimkurgu – gerilim dizisi The X Files yeni sezonlarıyla şu anda ekranlarda izleyici ile buluşurken 1990’lardaki kült haliyle hala akıllarda. Büyük gizemlerin yer aldığı dizinin en unutulmaz sezon finalleri arasında yer alan dördüncü sezon yirmi dördüncü bölümü dizinin en bilinmezler ile dolu olan ve üzerine teoriler üretilmiş olan bölümü. Donmuş bir uzaylı bedeni üzerinden deney ile ilerleyen bölümde sırların kendini daha da belli etmesi ve Arlinsky’nin ölü bedeninin bulunması ile dizi soru işaretlerini çoğaltarak ekranlara ara vermişti.

Sex and the City – Sezon 2 – Ex and the City – 1999

sex-and-the-city-filmloverss

Darren Star tarafından yaratılmış olan Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Cynthia Nixon ve Kristin Davis’in başrolünde olduğu Sex and the City dört kadının hayat, ilişki, seks ve aşk üzerinden ilerleyen hayatlarının kısımlarına değinen ve büyük bir kitle için tekrar ve tekrar izlenen bir dizi olmuştur. Dizinin ikinci sezonunda Carrie ve Mr. Big tekrar barışmış olsa da ilişkilerinde hala uymayan bir şeylerin olması onları tekrar ayrılığa getirir. Mr. Big Paris’ten döndüğünde yeni tanıştığı biriyle nişanlanma kararı alır ve Carrie nişan çıkışına giderek The Way We Were filminin unutulmaz repliğini dile getirir: “your girl is lovely Hubble”.

Buffy the Vampire Slayer – Sezon 5 – The Gift – 2001

buffy-filmloverss

Buffy the Vampire Slayer’ın beşinci sezonunun son bölümü olan The Gift bir vampir avcısının hediyesinin ölüm olduğunu izleyiciye aktaran bir motto değeri taşır. Joss Whedon tarafından yazılan ve çekilen, başrollerinde Sarah Michelle Gellar, Michelle Trachtenberg, Nicholas Brendon, Emma Caulfield ve Alyson Hannigan’ın olduğu dizinin The Gift bölümünde Glory artık çok fazla güç kazanmıştır ve kazanacağı savaş sonrası cehennemin kapılarını dünyaya açıp iblisleri özgür bırakabilecektir. Bunun üzerine Buffy Glory’i durdurmak için kendini feda eder ve ölür. Bölüm Buffy’nin mezar taşının görülmesiyle biter.

Friends – Sezon 7 – The One with Monica and Chandler’s Wedding: Part 2 – 2001

friends-filmloverss

Altı arkadaş, bir kafe, 10 yıl, bol kahkaha ve dönüp tekrar tekrar izleyenler denildiğinde akla gelecek olan tek dizi Friends; Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer ile kült komedi dizisi olarak televizyon tarihine geçmiştir. Dizinin yedinci sezon finalinde Monica ve Chandler evlenmiştir ve düğünleri devam etmektedir. Bu eğlencenin yanında üç kadından biri hamiledir ama hamile olan kimdir her şey birbirine girmiştir. Bir diğer gizem ise hamile kadının bebeğinin babası kimdir? Dizinin en komik ve en soru işaretli sezon finali izleyiciyi merakla baş başa bırakmıştır yeni sezona kadar.

Oz – Sezon 4 – Famous Last Words – 2001

oz-filmloverss

Ernie Hudson, Terry Kinney, Rita Moreno, J.K. Simmons ve Harold Perrineau tarafından başrollerin canlandırıldığı Oz dizisinin dördüncü sezonunun sezon finalinde hapishanenin bütün temelleri sarsılmaya başlar. Sadakatin aslında nasıl da yanıltıcı bir şey olduğu ortaya çıkan bölümde yalan üzerine kurulmuş olan sadakatin ölümcü tarafı izleyici ile buluşturulur ve dizinin en büyük şoklarından biri ve beklenmedik gelişmesi sezon finalinde yaşanır. Hill büyük bir gerçeği öğrenir ancak her gerçeğin getirmiş olduğu bedel dizi de gösterilir ve bu bedel karakterler tarafından ödenir. 

Queer as Folk – Sezon 1 – Full Circle – 2001

queer-as-folk-filmloverss

Bir grup eşcinsel kadının ve erkeğin hayatının anlatıldığı dizi Queer as Folk’ta başrollerde Gale Harold, Randy Harrison, Scott Lowell, Hal Sparks, Peter Paige, Thea Gill, Michelle Clunie ve Sharon Gless yer alıyor. Dizinin cesur tarafı hem gerçek hayatta hem de dizinin içerisinde yer alırken dizideki karakterler homofobi ile bir savaş veriyorlar. Justin yeni tanıştığı ve aşık olduğu adam olan Brian ile lise mezuniyet balosuna gelince homofobik sınıf arkadaşının tüm vahşeti ortaya çıkıyor ve Justin sınıf arkadaşı tarafından saldırıya uğruyor. Dizinin başlangıcı ile iç içe geçen sezon finali büyük bir etkiye sahip.

24 – Sezon 1 – 11:00 p.m.-12:00 a.m. – 2002

24-filmloverss

Joel Surnow tarafından yaratılmış olan dizi 24 başrolündeki Jack Bauer karakterini canlandıran Kiefer Sutherland ile zihinlere kazınmış olan bir dizidir. Dizinin her bölümü bir saat sürmektedir ve her sezon 24 bölümden oluşmaktadır. Ve dizi her sezonuyla tam bir günü anlatmaktadır. İlk sezonun sezon finalinde yani ilk günün bittiği saatler olan gece 11 ve 12 arasında dizi izleyiciyi büyük bir hüzün denizine fırlatmıştır. Jack’in Kim ile geçirdiği son saat olan bu saat izleyici için büyük bir hüzün anı olmuş ve gelecek sezona kadar yani sonraki bir saati anlatan bölüme kadar izleyici büyük bir hüzün içine hapsolmuştur.

The Sopranos – Sezon 4 – Whitecaps – 2002

the-sopranos-filmloverss

James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco ve Michael Imperioli’nin başrolünde yer aldığı dizi The Sopranos bir ailenin dramlarıyla beraber dinamiklerini de anlatıldığı unutulmaz bir dizidir. Özellikle başroldeki Tony Soprano karakterini canlandıran James Gandolfini’nin performansı diziyi çok farklı bir yere konumlandırmıştır. Anti-kahraman olarak dizi tarihinde yer alan ve unutulmaz bir karakter olan Tony Soprano ailesinde bu sezonun finalinde yeni bilgiler ortaya çıkarır ve bu bilgiler ile hem ailesini yeniden gözden geçirir hem de bir ev için yapması gerektiğini düşündüğü olayları gerçekleştirir. 

Alias – Sezon 2 – The Telling – 2003

alias-filmloverss

J.J. Abrams tarafından yaratılmış dizi olan Alias bir grup ajanın hikayesine odaklanır. Ancak bu hikayede iyi taraf ve kötü taraf birbirine girmiştir ve birçok büyük sır hayatlarda yer almaktadır. Çalıştığı yerin gerçek oluşum amacını öğrenen Sydney Bristow (Jennifer Garner) artık çift taraflı bir ajan olur. Dizinin ikinci sezonunun sezon finalinde Sydney annesi ve annesinin geçmişi ile yüzleşir ve bu yüzleşmeyle de güvendiği olguların hepsinin birer yalan olduğunu öğrenir. Bununla beraber yan hikayede ilerleyen olaylar ile beraber dizinin sonunda Sydney kendi hakkında hayal edemeyeceği bir gerçek ile baş başa kalır.

Dawson’s Creek – Sezon 6 – …Must Come to an End – 2003

dawsons-creek-filmloverss

Kevin Williamson tarafından yaratılmış olan ve gençlik dizileri içerisinde çok ayrı bir yere sahip olan dizi Dawson’s Creek’in başrollerinde James Van Der BeekKatie HolmesMichelle Williams, Joshua Jackson ve Kerr Smith yer alır. Bir grup gencin aşkı arayışları içerisinde büyümeleriyle ilerleyen dizi hayatta yaptıkları seçimler ve arzuları arasında kalan yolları ile devam eder. Dizinin finali olan altıncı sezonun finali izleyiciler için izlemesi en zor bölümlerden biridir. Jen’in hastalığının daha da artması ile beraber ölüm sessizliği olan dizi de diğer karakterlerin hayat seçimleri ve büyümeleri izleyiciye vedadır.

Six Feet Under – Sezon 5 – Everyone’s Waiting – 2005

six-feet-under-filmloverss

Alan Ball tarafından yaratılmış olan ve Peter Krause, Michael C. Hall, Frances Conroy, Lauren Ambrose’un Fisher ailesine hayat verdiği unutulmaz dizi Six feet Under bugüne kadar en büyük etkiyi yaratmış dizi sonlarından birine sahiptir. Dizinin beşinci sezon finali aynı zamanda dizinin de finalidir ve bu bölüm izleyici için en büyük çöküşün görsel tasviri olmuştur. Ölümün her daim hayatın içinde yer aldığı ve karakterlerin gerçekçi karakteristik alt yapıları dizinin büyük bir külte dönüşmesine neden olurken her şeyin sonlandığı ve fotoğrafının çekilemeyeceği son bölüm dizi tarihinde büyük bir yer tutar.

Battlestar Galactica – Sezon 2 – Lay Down Your Burdens: Part 2 – 2006

battlestar-galactica-filmloverss

Glen A. Larson ve Ronald D. Moore tarafından yaratılmış olan Battlestar evreninin ikinci sezonunun sezon finali iki bölüm halinde yayınlanmış ve ikinci bölümü dizinin sezonunun finalini yapmıştır. Dizide büyük bir gerilim havası hakimken aynı zamanda verilecek olan kararların geleceği etkilemesinin yükü izleyicinin de üzerine bindirilmiştir ve gelecek sezona kadar birçok teorinin, düşüncenin ortaya çıkmasına neden olmuştur. İkinci sezonun sezon finalinde Caprica, Cylons tarafından ateş altındadır ama bir anda ateş kesilmiştir ve büyük bir sessizlik başlamıştır. Aynı zamanda yaklaşan başkan seçimi kararların karanlığında devam etmektedir.

Doctor Who – Sezon 2 – Doomsday – 2006

doctor-who-filmloverss

Dizi tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biri olan Doctor Who birçok kez doktorun değişmesi ile beraber bilimkurgu macerasına devam etmiş ve her yeni jenerasyon ile ve her yeni sezon ile izleyicini ekrana kitlerken ekrandan çıkan paralel evrende farklı maceralar tattırmıştır. Doctor Who’nun 2006 yılında yayınlanan ikinci sezonun sezon finali olan Doomsday ise dizinin en heyecanlı sezon finallerinden biri olmuştur. Doktorun yanındaki arkadaşı Rose farklı bir paralel evrende kapana sıkışmıştır ve paralele evren kapıları bir bir kapanırken Doktor ve Rose bilinmezlik içerisinde ayrı düşmüşlerdir.

Prison Break – Sezon 1 – Flight – 2006

prison-break-filmloverss

Paul Scheuring tarafından yaratılmış olan dizi Prison Break dizi tarihindeki en büyük kaçış dizilerinden biridir. Dominic Purcell, Wentworth Miller, Amaury Nolasco ve Robert Knepper’ın başrolde olduğu dizide bir grup mahkum hapishaneden kaçmaya çabalarlar. Birinci sezonun son bölümünde de büyük kaçısın artık sonuna gelinmiştir ancak kaçısın her dakika daha da gerçekçileşmesi ve sürecin uzaması tehlikeyi de beraberinde getirir. Kaçan mahkumların uçağa yetişmesi gereken biz zaman yarışı ile geçen bölüm polislerin ve gardiyanların planlarıyla büyük bir gerilime ve heyecana dönüşür.

The O.C. – Sezon 3 – The Graduates – 2006

the-oc-filmloverss-1

Josh Schwartz tarafından yaratılan ve gençlik dizileri arasında gerçekçi yaklaşımı ve duyguların elle tutulurluğu ile her zaman farklı yerde olan dizi The O.C.’nin başrollerinde Ben McKenzie, Mischa Barton, Adam Brody, Rachel Bilson, Kelly Rowan ve Peter Gallagher yer alır. Dizinin üçüncü sezonunun sonu birçok izleyici için beklenen ama izlemesi kolay olmayan bir bölüm olmuştur. Marissa ile Ryan’ın inişli çıkışlı olan ilişkisi sonunda bir düzlüğe girmişken Marissa’nın bir önceki erkek arkadaşı ayrılığın getirdiği nefret ile hırsını gösterir ve dizinin sonunda çalan şarkı Forever Young bölümü unutulmaz kılar.

The Office – Sezon 2 – Casino Night – 2006

the-office-filmloverss

Greg DanielsRicky GervaisStephen Merchant imzalı komedi dizisi The Office 2005-2013 yılları arasında yayınlanmış ve yayınlandığı tarihten günümüze, bugüne kadar yansıttığı profillerin doğallığı ve gerçekçiliği ile hala unutulmamış olan ve referans gösterilen bir dizidir. Dizinin ikinci sezonun sezon finalinde Steve Carell tarafından canlandırılan Michael Scott bir hayır amacıyla gazino gecesi düzenler. Ancak bu gece ofisteki bütün sırların ortaya çıkacağı trajikomik bir etkinliğe doğru evrilir. Bu sezon finalinde gelişen her olay bir sonraki sezon için hem kahkaha hem de soru işareti yaratır.

The Shield – Sezon 5 – Postpartum – 2006

the-shield-filmloverss

Başrolünde Michael Chiklis, Catherine Dent, Walton Goggins, Michael Jace, Jay Karnes ve Benito Martinez’in yer aldığı dizi The Shield bir grup kurallara uymayarak sokakları güvenli tutmaya çabalayan Los Angeles polisinin hikayesini anlatıyor. Suç, gerilim ve dram dolu olan Shawn Ryan tarafından yaratılmış olan dizinin beşinci sezonunun sezon finali olan bölüm Postpartum aynı zamanda dizinin en iyi bölümlerinden biri olarak tarihe geçmiştir. Bölümde Vic, Lem’in artık güvenli ve rahat bir hayatı olmasını istediği için onu Meksika’ya götürecek bir plan hazırlar ancak plan gecenin ilerleyen saatlerinde raydan çıkar.

The Wire – Sezon 4 – Final Grades – 2006

the-wire-filmloverss

David Simon tarafından yazılmış ve yaratılmış dizi olan The Wire ödül olarak büyük bir başarı elde edememiş olsa da dizi tarihindeki en özgün ve en gerçeklere dayalı sanatsal dizi olarak akıllara kazınmıştır. Dizi Baltimore kentinde geçer ve her bölüm şehrin bir kısmı, grubu ve sorunu ile ilgilidir. Dizi şehrin her yüzünü yansıtarak beraber yaşayan insanların ve şehrin ruhunu oluşturur. En uzun bölümü olan dördüncü sezon finalinde de mükemmel performanslar ve atmosfer ile araba çalan bir geçten yola çıkarak şehrin gençlerinin ruhu dizide yansıtılır ve şehrin genç ruhunun manifestosu oluşturulur.

Lost – Sezon 3 – Through the Looking Glass – 2007

lost-filmloverss

2004 ve 2010 yılları arasında yayınlanan J.J. AbramsJeffrey Lieber ve Damon Lindelof imzalı dizi Lost dizi tarihi içerisinde en çok soru işareti yaratarak izleyicinin algısıyla oynayan ve zihnini kurcalayarak birçok teorinin ortaya atılmasına neden olmuş kültler arasında giren bir dizidir. Sonunun yaratmış olduğu büyük hayal kırıklığı dizinin tümüne yansıtılsa da Lost’un üçüncü sezon finali izleyenler için büyük bir anlam taşımaktadır. Adayla beraber adada olan olayları ve adadaki insanları anlamaya çabalayan Charlie dizinin sonunda büyük bir gizemi aydınlatır ancak bu sahne en büyük dramı ve epik bir acıyı da beraberinde getirir.

House M.D. – Sezon 4 – Wilson’s Heart – 2008

House

David Shore tarafından yaratılmış olan dizi House M.D. Doktor House’u canlandıran Hugh Laurie’nin performansı ve zihinsel yolculuğunun yanında gerçekçi bilimsel altyapısı ile dizi tarihindeki unutulmaz dizilerden biri olmuştur. Dördüncü sezonda sezon finali ikiye bölünmüştür ve son bölüm olan Wilson’s Heart bir önceki bölüm olan House’s Head ile bağlantılı bir şekilde izleyici ile buluşmuştur. Bir otobüs kazası sonrası bir kişinin hayatının kilit anahtarı Doktor House’un zihninde yer almaktadır ancak bu sırada Doktor House da kendisiyle mücadele vermektedir. Bölüm dizinin unutulmaz anlarına sahiptir.

It’s Always Sunny in Philadelphia – Sezon 4 – The Nightman Cometh – 2008

its-always-sunny-in-philadelphia-filmloverss

Dizinin aynı zamanda oyuncu kadrosunda da yer alan Rob McElhenney, Glenn Howerton ve Charlie Day tarafından yaratılmış dizi olan It’s Always Sunny in Philadelphia aynı zamanda oyuncu kadrosunda Kaitlin Olson ve Danny DeVito’yu barındırır. Bir İrlanda barı işleten ve sadece kendi isteklerinin varlığını düşünen bir arkadaş grubunun anlatıldığı komedi dizisinin dördüncü sezon finalinde Charlie bir gösteri düzenlemeyi amaçlar. Nightman isimli şarkısından yola çıkarak yaratmak istediği Rock operasına arkadaşları ile başlar ve dizinin en unutulmaz performanslarından biri ortaya çıkar.

Dexter – Sezon 4 – The Getaway – 2009

dexter-filmloverss

James Manos Jr. tarafından yaratılmış olan ve soğukkanlı bir katil olan Dexter’ın hayatının anlatıldığı dizi özellikle Michael C. Hall’un muazzam performansı ile akıllara kazınmış ama maalesef bekleneni karşılayamayan sonu ile biraz da olsa hayalkırıklığı yaratmış olan bir dizidir. Her ne kadar altıncı sezonun sezon finali de şaşırtıcı bitişiyle çok beğenilen bir bölüm olsa da dördüncü sezonun sezon finali dizinin en başarılı bölümleri arasındadır. Dexter’ın Trinity Killer isimli katile olan takıntısı sezon boyunca giderek artarak devam eder ancak sezon finalinde yaşanan tarihin tekrarlandığı bölüm izleyici için büyük bir tesir yaratmıştır.

Mad Men – Sezon 3 – Shut the Door. Have a Seat – 2009

mad-men-filmloverss

2007-2015 yılları arasında ekranda izleyici karşısına çıkan ve sayısız ödüle sahip olan dönem dizisi Mad Men dizi tarihi içerisinde en çok dikkat çeken ve sanatsal görüntüleri, muazzam oyunculukları ile kendinden söz ettiren bir dizi olmuştur. Matthew Weiner tarafından yaratılmış dizinin başrolünde Jon Hamm, Elisabeth Moss, John Slattery gibi birçok ünlü isim ve başarılı oyuncu yer almıştır. Dizinin üçüncü sezon finalinde Sterling, Cooper ve Draper kovulduklarını öğrenirler ve kariyerlerini kendi açacakları yeni bir reklam ajansında ilerletmeyi planlarlar. Aynı zamanda Betty de boşanmayı düşünürken karakterler büyük yol ayrımına girer.

Sons of Anarchy – Sezon 2 – Na Triobloidi – 2009

sons-of-anarchy-filmloverss

Kurt Sutter’ın yapımcılığını ve yaratıcılığını yaptığı dizi Sons of Anarchy’de aynı zamanda Sutter dizide Otto Delaney karakterini canlandırmıştır. SAMCRO isimli bir çetenin hikayesinin anlatıldığı dizide klüp aslında şiddet içermeyen bir durumdayken Clay bunu değiştirmek ister ve başkanlık döneminde şiddet ile uyuşturucu, silah satıcılığını etkin hale getirir. Ancak babasına yapılan kumpası öğrenen Jax başkanlığı ele geçirir ve dizi çeteler arası gerilimle suçun iç yüzü içerisinde gelişir. Dizinin ikinci sezon finalinde de SAMCRO piyasa içerisinde etkin olmak için adım atar ancak olaylar tahmin edilemeyecek bir kaosa evrilir.

Önceki Sayfa1 / 2Sonraki Sayfa
Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi close-cookie-information