Pera Palas’ta Gece Yarısı’ndan Sıcak Kafa’ya, Kuş Uçuşu’ndan Uysallar’a Netflix’in Türkiye yapımı yeni projeleri!

Her geçen gün film ve dizi arşivini genişleten Netflix, Türkiye’de hayata geçirdiği projelere de yenilerini ekliyor. Bugüne kadar Hakan: Muhafız, Atiye, Bir Başkadır, Fatma gibi yapımları dünyanın dört bir yanında izleyicilere sunan Netflix, şu sıralar yapımı Türkiye’de gerçekleşen çok sayıda yeni proje için hazırlıklarını sürdürüyor. Dikkat çekici isimlerin yer aldığı bu yapımlar, önümüzdeki dönemde Netflix üzerinden izleyicilerle buluşacak.

Netflix Türkiye’nin hazırlık aşamasında olan yerli yapımları arasında Mert Baykal ve Umur Turagay‘ın yönettiği Sıcak Kafa dizisi, başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci‘nin bulunduğu Tolga Karaçelik imzalı dizi projesiOnur Saylak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu UysallarCem Yılmaz‘ın hem yaratıcılığını ve yönetmenliğini yaptığı, hem de başrolünde yer aldığı sit-com dizisi Erşan Kuneri yer alıyor.

Netflix’in hazırlık aşamasındaki Türkiye yapımı projelerini derlediğimiz listeyi aşağıda bulabilirsiniz.

Netflix’in Türkiye Yapımı Yeni Projeleri

Sıcak Kafa

Mert Baykal ve Umur Turagay‘ın yönettiği Sıcak Kafa‘nın oyuncu kadrosunda Osman Sonant, Hazal Subaşı, Şevket Çoruh, Tilbe Saran, Kubilay Tunçer, Gonca Vuslateri, Özgür Emre Yıldırım, Zerrin Sümer, Erdem Akakçe, Şebnem Hassanisoughi, Hakan Gerçek, Cüneyt Uzunlar, Barış Yıldız, Furkan Kalabalık, Arda Anarat ve Haluk Bilginer yer alıyor. Sekiz bölümden oluşan, distopik macera türündeki hikâyenin yapımcılığını ise Timur Savcı üstleniyor. Dizinin, Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanan senaryosunu Mert Baykal; Zafer KülünkGökhan Şeker ve Müjgan Ferhan Şensoy ile birlikte kaleme alıyor.

Çekimlerine başlanan Sıcak Kafa’nın konusu dil ve konuşma yoluyla, zihinden zihne bulaşan bir delilik salgınının alt üst ettiği dünyada geçiyor. Bu distopik dünyada gizemli bir şekilde bu hastalıktan etkilenmeyen tek kişi ise, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş oluyor. Acımasızlığıyla ünlü Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul’un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.

Bir Denizaltı Hikâyesi

Tolga Karaçelik ve Umut Aral’ın yönettiği, Kıvanç Tatlıtuğ’un denizaltında görev alan bir araştırmacıya hayat verdiği yeni Netflix dizisinin oyuncu kadrosunda Özge Özpirinçci, Meriç Aral, Ertan Saban, Ece Çeşmioğlu, Onur Ünsal yer alıyor. Aksiyon-macera türündeki dizinin yazar kadrosunu ise Jason George önderliğinde Atasay Koç, Cansu Çoban ve Sami Berat Marçalı oluşturuyor. OGM Pictures yapımcılığında hayata geçirilen dizi, denizaltında araştırma görevine katılmaya hazırlanan, özgür ruhlu dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu Arman’ın hikâyesini konu alıyor. Dünyayı vuran bir doğa felaketinin sonucunda, Arman ve bilim ekibinin hayatta kalmak için bir askeri denizaltısına binmesi gerekir. Arman ve ekibi, neler olup bittiğini anlamaya çalışırken bir yandan da bu askeri denizaltının gerçek görevinin ne olduğunu araştırır. Her şeyin sonunda kendini, ekibini ve aslında çok daha fazlasını kurtarma yolunda başarılı olabilecek miydi?

Henüz adı belli olmayan, şimdilik “Bir Denizaltı Hikâyesi” adıyla anılan dizinin bu yıl izleyici ile buluşması bekleniyor.

Uysallar

Mimar Oktay Uysal ailesinden gizli olarak bir punk hayatı sürmeye başlar. Ancak o sırada eşi, iki çocuğu ve babası da kendi gizli dünyalarını kurmanın peşindedir. Uysal ailesinin yalanlarla dolu bir evi, Oktay’ın da inşa etmesi gereken bir hapishanesi vardır. Ailene karşı kendin olabilmek mümkün müdür yoksa herkesin ikinci bir hayata mı ihtiyacı vardır?

Ay Yapım tarafından hayata geçirilen Uysallar’ın senaryosu Hakan Günday‘ın güçlü kaleminden çıkarken, yönetmen koltuğunda ise Onur Saylak oturuyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı

Charles King’in aynı adlı ödüllü kitabından uyarlanan “Pera Palas’ta Gece Yarısı” bir Red Arrow Studios şirketi olan Karga Seven Pictures tarafından hayata geçirilecek. Elif Usman‘ın kaleme aldığı, Karga Seven’dan Emre Şahin‘in dizi sorumlusu (showrunner) olduğu Pera Palas’ta Gece Yarısı’nda Nisan Dağ (Bir Nefes Daha) yönetmen koltuğuna oturuyor. Hazal Kaya‘nın başrolünü üstlendiği sekiz bölümlük dizide Selahattin Paşalı da rol alıyor. Dizi, genç bir gazeteci olan Esra’nın İstanbul’daki efsanevi Pera Palas Oteli ile karşılaşmasını konu alıyor. Otel hakkında yazı yazmak üzere görevlendirilen Esra, yanlışlıkla tarihi odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder. Geçmişe doğru bir yolculuk yapar ve modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e karşı düzenlenen siyasi bir komplonun ortasına düşer. Artık Esra, kurnaz otel müdürü Ahmet ile birlikte Türkiye tarihinin akışını ve geleceğini korumak zorundadır. Ancak, Esra, İstanbul’un en çılgın kulübünün sahibi, yakışıklı ve gizemli Halit ile tanışır tanışmaz, 1919 İstanbul’unda hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını ve kimsenin aslında söylediği kişi olmadığını anlar.

Kuş Uçuşu

Dünyada hâlâ karar verici pozisyonlarda duran X kuşağıyla, yeni gelmekte olan Z kuşağının çarpışmasını anlatan Kuş Uçuşu, Netflix’in favorileri arasına yerleşen Aşk 101’in yaratıcısı, sevilen yazar Meriç Acemi tarafından kaleme alındı. Yapımcılığını ise Ay Yapım’ın üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda Birce Akalay, Miray Daner, İrem Sak ve İbrahim Çelikkol yer alıyor.

X kuşağı yeni dünyayı, sosyal medyayı, yeni mecraları ve iş kollarını anlamaya çalışırken, asıl büyük değişikliğin farkında değiller. Bakış açıları, yaklaşımlar ve hedefe giden yolun yürünme şekli bambaşka artık. Yukarılara tırmanırken, çok çalışmanın erdemine güvenmek yerine “kuş uçuşu” gitmeye çalışan Aslı’yı izleyeceğiz. Hikaye, hedefine güdümlenmiş, en üstteki koltuğa oturabilmek, masadaki önemli kişi olabilmek için mücadele eden Aslı’nın, yeni dünyanın yöntemleriyle kazanıp kazanamayacağını sorgulayacak.

Kod Adı: Kulüp

Yapımcılığını Saner Ayar ve Ayşe Durmaz ile birlikte O3 Medya’nın üstlendiği dizinin, yönetmen koltuğunda ise Zeynep Günay Tan ve Seren Yüce oturuyor. Dizinin senaryosu ise Necati Şahin önderliğinde, Ayşin Akbulut, Serkan Yörük, Bengü Üçüncü, Rana Denizer’den oluşan senarist ekibi tarafından kaleme alınıyor.

Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci’nin başrollerinde yer aldığı, 1955 İstanbul’unda geçen dizi, dönemin devrim yaratan gece kulübünde çalışan eski mahkum Matilda ve hapisten çıktığı güne kadar kendisinin varlığından habersiz olan kızı Raşel’in yaşam macerasını anlatıyor. Matilda bir yandan kızı Raşel ile ilişkisini düzeltmeye, onu Pera’nın belalı yakışıklısı Fıstık İsmet’ten uzak tutmaya çalışacak; bir yandan da gece hayatındaki meslektaşları olan cesur patronu Orhan, kıskanç yönetici Çelebi ve vizyoner sanatçı Selim’in egolarını yönetmeye uğraşacaktır. Müşteriler için cennet, çalışanlar için bir cehennem olan Kulüp, Matilda’nın gelişiyle yepyeni bir ruha bürünecek; her biri kendi hikayesinin “öteki”si olan karakterlerimiz için bir yuvaya dönüşecektir. Belki de en güzel aile, ailesizlerin kurduğudur.

Erşan Kuneri

Cem Yılmaz‘ın hem yaratıcılığını ve yönetmenliğini yaptığı, hem de başrolünde yer aldığı sitcom dizinin yapımcılığını ise Cmylmz Fikirsanat üstleniyor. Yılmaz’ın ilk olarak beyazperdede gördüğümüz Erşan Kuneri karakterini küçük ekrana taşıyacağı dizinin tanıtım yazısı ise şöyle:

“Erşan Kuneri 70’ler erotik sinemasında ortalığı kasıp kavurmaktadır. Her şey yolunda, keyfi yerindeyken erotik sinemada nasıl başarılı olduysak başka türleri de denemeliyiz fikri ile sektörden partnerleri Alev, Altın Oran, Miki Muammer, Seyyal, Kaya Akın (a.k.a İbrahim Tumtum), Firdevs ve Payro Kemal ile radikal bir film maratonuna koşmaya karar verirler… Erşan Kuneri, acaba İran sinemasından, İtalyan romantik dönemine mi girecek, teen slasher korkulardan, sosyal içerikli dramalara mı kayacak, Ortaçağ intikam filmlerinde at mı koşturacak (at mı?) yoksa Hong Kong’a mı göz kırpacak?”

Beni Çok Sev

Beni Çok Sev, 7. Koğuştaki Mucize filminin yönetmeni Mehmet Ada Öztekin’in imzasını taşıyor. Başrollerinde yer alan Sarp Akkaya ve Songül Öden’e, Ercan Kesal, Aleyna Özgeçen, Füsun Demirel, Güner Özkul ve Ushan Çakır eşlik ediyor.

Bir yandan Konya kapalı cezaevinde gardiyan olarak çalışan Sedat, öte yandan aynı hapishanede mahkum olarak yatan Musa. Bir gün Sedat’a verilen yeni görevle iki erkek Musa’yı bir günlüğüne cezaevinden çıkararak Musa’nın köyüne kızını ziyaret etmesi için yola çıkarlar. Musa 14 yıldan sonra ilk kez eski karısını, annesini ve kendisini yabancı gibi gören kızı Yonca ile karşılaşır. Baba-kız bir gün boyunca ne kadar da birbirlerine yabancı olsalar da 14 yıl hiç geçmemiş gibi harika vakit geçirirler. Ama Musa’yı rahatsız eden bir durum vardır, yanlış giden bir şey, bir his.. Alzheimer olan annesi gece yanına gelir ve bir anda hiç hasta olmamış gibi onu en derin yerinden vuracak acı gerçekleri açıklar. Yonca gerçek kızı değildir, kızı öldürülmüştür. Musa’nın hapishaneye dönmesi gerekir, ama ne kadar acıtsa da kızının başına ne geldiğini öğrenmek zorundadır.

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne henüz Netflix tarafından resmi olarak duyurulmamış olsa da dizinin bir süredir hazırlık aşamasında olduğu biliniyor. Perihan Mağden’in aynı isimli kitabından uyarlanan dizinin senaryosunu İçerde ve Poyraz Karayel gibi dizilerle tanınan Ertan Kurtulan kaleme alıyor. Ulusal ve uluslararası festivallerde ödüle layık görülen ilk uzun metrajlısı Kaygı ile adından övgüyle söz ettiren Ceylan Özgün Özçelik‘in yönetmenliğini üstlendiği dizinin başrolünde Melisa Sözen yer alacak. Dizi, bir anne kızın travmatik hikâyesine odaklanacak.

Perihan Mağden’in Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? adlı romanı acı bir sona doğru adım adım ilerleyen bir anne ve kızının hikâyesine odaklanıyor. Kitapta şehirden şehire, otelden otele kaçmak zorunda kalan bir kız çocuğu ve onun kendisine benzemeyen, sıra dışı annesinin kaçışı sırasında geçmişe ait sırlar keşfediliyor. Roman, çocuğunu tek başına büyüten bir anne ve kızının arasındaki ilişkiyi sevgi ve nefret duyguları arasında yaşanan gelgitlerle anlatıyor.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi close-cookie-information