Westworld’den Devs’e, Freud’dan Cosmos: Possible Worlds’e mart ayında izleyici ile buluşacak 20 dikkat çekici dizi!

Kendi orijinal içeriklerini üreten dijital platformların ve kablolu kanallarının sayısının hızla artması ile birlikte yıl içinde yayınlanan dizilerin sayısında da kayda değer ölçüde artış yaşandı. Ekrandaki dizilerin sayısı her geçen ay biraz daha artarken, izleyicilerin bu içerik kalabalığı içinde ilgilerini çekecek diziler bulup zaman ayırmaları da daha zor hâle geldi. Ancak her ay olduğu gibi mart ayında da bu kalabalık içerisinden sıyrılarak ön plana çıkmayı başaran bazı diziler oldu. Biz de mart ayında izleyici ile buluşacak bu 20 dikkat çekici diziyi derledik. Bu ay Westworld ve Ozark gibi sevilen diziler yeni sezonlarıyla ekranlara geri dönerken, Devs ve Freud gibi heyecanla beklenen pek çok dizi de izleyici ile buluşacak.

Derleyenler: Erhan Tan, Sıla Şahinöz

Mart Ayında İzleyici ile Buluşacak 20 Dikkat Çekici Dizi

Dispatches from Elsewhere – 1 Mart

How I Met Your Mother’la hafızalarımıza kazınan, Forgetting Sarah Marshall, The Muppets, The Five-Year Engagement filmleriyle senaristlik konusundaki hünerlerini sergileyen Jason Segel’ın yaratıcısı olduğu Dispatches from Elsewhere, dört sıradan insanın günlük hayatın içinde gizlenen bir bilmeceyi keşfetmesini ve bu gizemin hayal edebileceklerinden çok daha ötede şeyler barındırdığını fark etmesiyle yaşanan olayları konu alıyor.

Antoloji türündeki dizinin oyuncu kadrosunda Jason Segel ile beraber Sally Field, Richard E. Grant, André Benjamin, Eve Lindley gibi isimler yer alıyor. Dizide Richard E. Grant gizli bir örgütün liderini, Sally Field eşini yeni kaybeden acılı bir kadını, Eve Lindley ise yüksek lisansı bırakıp sanat müzesinde çalışmayı tercih eden Simone isimli bir trans kadını canlandırıyor.

Breeders – 2 Mart

Benedict Cumberbatch ile birlikte rol aldığı Sherlock dizisinde Dr. Watson’ı canlandırarak dikkatleri üzerine çeken, aynı zamanda Hobbit üçlemesinde Bilbo Baggins’e hayat veren Martin Freeman, bu ay yeni bir diziyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

Martin Freeman‘ın başrolünü üstlendiği, aynı zamanda yaratıcıları arasında yer aldığı Breeders, ebeveynliğin zorluklarına eğlenceli bir dille ışık tutuyor. Martin Freeman’ın Simon Blackwell ve Chris Addison ile birlikte hazırladığı dizinin başrolünde Freeman’a Daisy Haggard eşlik ediyor. Hikâyenin merkezinde Freeman ve Haggard tarafından canlandırılan çift yer alıyor. Bir yandan çocuk büyütmenin zorluklarıyla boğuşmak zorunda olan bu çift, bir yandan da yaşlanan anne babaları, biriken borçlar ve kariyerleriyle ilgilenmek zorunda kalıyor.

Devs – 5 Mart

28 Days Later, Sunshine, Never Let Me Go ve Dredd gibi sevilen filmlerin senaristi olarak tanınan, Ex Machina ve Annihilation ile yönetmenlik konusunda da oldukça başarılı yapımlara imza atan Alex Garland‘ın yaratıcısı olduğu yeni bir dizi geliyor: Devs!

Alex Garland’ın aynı zamanda ilk sezonundaki tüm bölümleri yönettiği bilimkurgu türündeki dizi, erkek arkadaşının ölümünden sorumlu olduklarını düşündüğü için çalıştığı şirketin Ar-Ge bölümünde ne olup bittiğini öğrenmeye çalışan Lily isimli genç bir yazılımcının hikâyesini anlatıyor. Lily araştırmasını ilerlettikçe, bazı şeylerin erkek arkadaşının ortadan kaybolmasıyla ilişkili olduğunu keşfediyor.

Teknoloji dünyasında geçen bir gerilim dizisi olarak tanımlanan Devs’in başrollerinde daha önce Ex Machina’da yönetmenle ile birlikte çalışan Sonoya Mizuno ve Parks and Recreation dizisinden tanıdığımız Nick Offerman yer alıyor. İkiliye Jin Ha, Cailee Spaeny, Karl Glusman, Alison Pill, Zach Grenier, Georgia King, Stephen McKinley Henderson, Aimee Mullins gibi isimler eşlik ediyor.

Better Things 4. Sezon – 5 Mart

Californication, Louie, Bumblebee gibi yapımlarla tanınan Pamela Adlon‘un yaratıcısı olduğu, aynı zamanda başrolünde yer aldığı Better Things, bugüne kadar yayınlanan üç sezonuyla hem eleştirmenlerin hem de izleyicilerin beğenisini kazanırken, Adlon’a Altın Küre ve Emmy adaylıkları kazandırdı.

Her biri kendine özgü sorunlarla boğuşan üç kız çocuğunu tek başına büyütmeye çalışan, bunu yaparken bir yandan da oyuncu olarak kariyeri sürdürmek için uğraş veren Sam Fox’a odaklanan Better Things, yeni sezonda da Sam ve kızlarının hikâyesini anlatmaya devam edecek.

Amazing Stories – 6 Mart

Apple TV+ çatısı altında izleyiciyle buluşacak olan Amazing Stories, Schindler’s List, E.T. the Extra-Terrestrial, Saving Private Ryan, Jurassic Park filmlerine imza atan usta yönetmen Steven Spielberg‘ün 1985 yılında yaratıcıları arasında yer aldığı antoloji türündeki aynı adlı dizinin yeniden çevrimi. Martin Scorsese ve Robert Zemeckis gibi önemli isimlerin yönetmen olarak katkı verdiği orijinal dizi, bilimkurgu ve korku türlerini harmanlayan senaryosuyla her bölümünde farklı bir hikâye anlatmıştı. Dizinin yeniden çevrimi de bu formatta ilerleyen bir hikâye yapısını izleyici karşısına çıkaracak.

Lost ve Once Upon a Time’ın yapımcılarından Eddy Kitsis ve Adam Horowitz’in yaratıcısı olduğu dizinin oyuncu kadrosunda Kerry Lynn Bishe, Whitney Coleman, Trisha Mashburn, Austin Stowell, Edward Burns , Juliana Canfield, Dylan O’Brien, Victoria Pedretti, Josh Holloway, Sasha Alexander, Jacob Latimore, Sasha Lane ve geçtiğimiz ekim ayında hayatını kaybeden Robert Forster gibi isimler yer alıyor.

Zerozerozero – 6 Mart

Başrollerinde Birdman, Oblivion, Black Mirror, Mandy gibi yapımlardan tanıdığımız Andrea Riseborough, Chronicle, Kill Your Darlings, A Cure for Wellness, The Place Beyond the Pines filmleriyle kariyeri yükselişe geçen Dane DeHaan ve In Treatment dizisindeki performansıyla Altın Küre kazanan, en son War of the Worlds dizisinde karşımıza çıkan Gabryel Byrne‘ın yer aldığı  ZeroZeroZero dizisi için heyecanlı bekleyişimiz sürüyor.

Gomorra’nın yaratıcılarından Leonardo Fasoli, Maniac’ın senaristlerinden Mauricio Katz ve Sicario: Day of the Soldado’nun yönetmeni Stefano Sollima‘nın yaratıcısı olduğu dizi, Gomorrah’ın senaristi Roberto Saviano‘nun romanından uyarlanıyor. Uyuşturucu ticaretinin ekonomik ve politik etkilerini mercek altına alan dizi, uluslararası uyuşturucu ticaretine ışık tutuyor. Uyuşturucu dağıtımın kontrolünü elinde tutmak için savaşan yozlaşmış iş insanlarından, Meksikalı kartellere kadar birçok farklı grubun hikâyesini konu ediniyor.

Hakan: Muhafız 3. Sezon – 6 Mart

Netflix’in Türkiye yapımı ilk orijinal dizisi olan ve tüm kusurlarına rağmen yayınlanan ilk iki sezonuyla geniş izleyici kitlesine ulaşmayı başaran Hakan: Muhafız, bu ay 3. sezonuyla dizi dünyasına geri dönüyor.

Dizinin yeni sezonunda Hakan, Muhafız kanı taşıyan abisi yüzünden cehennem yerine dönen İstanbul’u kurtarmak için kıyasıya bir savaşa giriyor. Şehir Ölümsüzler’in saldırısı sonucu yayılan bir virüsle mücadele ederken, Faysal ve Rüya kötü emellerine ulaşmaya çok yaklaşıyor. Hakan panzehiri yapması için ulaşacağı Nisan ve ve bu yolda karşılaşacağı Burak ile şehrin insanlarını kurtarmak için maceraya koyuluyor.

Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Burçin Terzioğlu‘nun ilk sezonlardaki rollerini tekrarlayacakları 3. sezonda oyuncu kadrosuna Funda Eryiğit, Taner Ölmez, Bige Önal, İlayda Alişan, Emre Mutlu, Halit Özgür Sarı ve Hasan Üner de katılıyor.

The Most Dangerous Animal of All – 6 Mart

Dört bölümlük bir belgesel dizisi olan The Most Dangeours Animal of All, yıllardı aradığı babasının bir dönem Amerika’da terör estiren Zodiac adlı seri katil olabileceğini fark eden Gary L. Stewart’ın hikâyesini anlatıyor. Daha bebek yaştayken kendisini terk eden babasının peşine düşen Stewart, istemeden de olsa Amerikan tarihinin en azılı seri katillerden birinin gerçek kimliğini bulduğuna inanıyor.

The Ivory Game ile Oscar adaylığı kazanan başarılı belgeseli Kief Davidson ve Special, 1922, The Divide gibi yapımlarla tanınan Ross M. Dinerstein‘ın yaratıcısı olduğu belgesel dizisi Gary L. Stewart’ın aynı adlı kitabından uyarlandı.

Cosmos: Possible Worlds – 9 Mart

Tüm zamanların en sevilen belgesel serileri arasında yer alan Cosmos, altı yıl aranın ardından yeni bölümleriyle ekranlara dönüyor. 1980’lerde başarılı gökbilimci Carl Sagan‘ın sunumuyla hayatımıza giren Cosmos, 2014 yılında Cosmos: A Spacetime Odyssey adını taşıyan 2. sezonuyla ekranlara geri dönmüş, Carl Sagan’ın öğrencisi olan Neil deGrasse Tyson‘ın sunuculuğunu üstlendiği bu sezon izleyiciler tarafından beğeniyle karşılanmıştı.

İzleyicileri uzay ve zamanın farklı köşelerine götüren Cosmos serisinin Cosmos: Possible Worlds adını taşıyan yeni sezonunda Neil deGrasse Tyson izleyicileri sadece dünyanın geçmişine ve uzak gezegenlere götürmekle kalmayacak, aynı zamanda geleceğe doğru da bir yolculuğa çıkacak. İzleyicilere 2039’un fütüristik dünyasının kapılarını aralayacak olan dizinin daha ileri yıllara gidip dünyayı bekleyen farklı gelecek senaryolarını mercek altına alması bekleniyor.

Cosmos’un bu yeni sezonunda tarihi karakterlere başarılı oyuncular hayat verecek. Belgesel dizisinde ABD Başkanı Harry S. Truman’ı Seth MacFarlane, gökbilimci William Herschel’ı Patrick Stewart, Sovyet genetikçi Nikolai Vavilov’u Viggo Mortensen ve atom bombasının yaratıcılarından Robert Oppenheimer’ı Judd Hirsch canlandıracak.

Élite 3. Sezon – 13 Mart

Netflix’in İspanya yapımı orijinal dizilerinden olan Élite, Pretty Little Liars ve Gossip Girl dizilerini andıran hikâyesiyle dikkat çekmiş ve izleyiciler tarafından ilgiyle karşılanmıştı. Dizinin ilk sezonu, işçi sınıfından gelen üç gencin İspanya’da seçkin bir okula kaydolmasından sonra, onlar ve zengin öğrenciler arasında yaşanan çatışmayı ve okulda işlenen bir cinayeti konu alırken; 2. sezonu ise ilk sezondaki cinayeti işleyen katilin ortaya çıkması ve başka bir karakterin kaybolması üzerinden hikâyesini şekillendirmişti.

Dizinin 3. sezonu ise okulda başka bir öğrencinin daha öldürülmesi sonucunda açılan yeni bir soruşturmanın detaylarını mercek altına alacak. Sınıflarından başka bir kişinin daha öldürülmesinin şokunu atlatmaya çalışan öğrenciler, geçmişin gölgesinde bir türlü kaçamazlar.

Itzán Escamilla, Miguel Bernardeau, Arón Piper, Ester Expósito, Mina El Hammani, Álvaro Rico, Omar Ayuso ve Danna Paola, ilk iki sezonda olduğu gibi dizinin 3. sezon kadrosunda da yer alıyor. Ayrıca 2. sezonda diziye dâhil olan Jorge Lopez, Georgina Amorós ve Claudia Salas, 3. sezonda da karşımıza çıkıyor.

Kingdom 2. Sezon – 13 Mart

Netflix’in Güney Kore yapımı ilk orijinal dizisi olan Kingdom, izleyicileri 16. yüzyılın Kore’sine götürüyor ve Joseon Krallığı’nın güney bölgesinde hızla yayılan bir salgını araştırmak zorunda kalan Veliaht Prens Lee Chang’a odaklanıyor. Bu salgının tahmin ettiğinden çok daha değişik olduğunu fark eden Chang, tüm krallığı tehdit eden bir zombi salgınıyla başa çıkmak zorunda kalıyor.

Dönem dizileriyle zombi anlatısını bir araya getiren Kingdom, geçtiğimiz yıl yayınlanan ilk sezonuyla hem eleştirmenlerin hem de izleyicilerin beğenisini kazanmayı başardı.

Black Monday 2. Sezon – 15 Mart

Crash ve Hotel Rwanda gibi filmlerde dikkat çekici performanslara imza atan, Marvel Sinematik Evreni’nde War Machine olarak izlediğimiz Don Cheadle‘ın başrolünde yer aldığı Black Monday, bu ay 2. sezonuyla ekranlara geri dönüyor.

Don Cheadle’la beraber komedi yapımlarından alışkın olduğumuz Andrew Rannells, Regina Hall, Paul Scheer gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı dizi, izleyiciyi 19 Ekim 1987’ye, yani Wall Street tarihinin en kötü borsa krizinin yaşandığı Kara Pazartesi’ye geri götürüyor. Seth Rogen ve Evan Goldberg‘in yapımcıları arasında yer aldığı Black Monday, Wall Street’in önemli isimlerini hedef alarak dünyanın en büyük finansal sistemini çökerten bir grup insanın hikâyesini konu alıyor.

Westworld 3. Sezon – 15 Mart

1976 yapımı aynı adlı filmden uyarlanan ve yayınlanan ilk iki sezonuyla beğeni kazanan HBO dizisi Westworld, bu ay 3. sezonuyla ekranlara geri dönecek.

Bilimkurgu ve western türlerini başarıyla harmanlayan Westworld, izleyicileri gelişmiş yapay zekaya sahip robotların futuristik tema parklarda insanları eğlendirmek için kullanıldığı bir geleceğe götürüyor. Vahşi Batı ve Feodal Japonya gibi dünyaların yeniden yaratıldığı bu tema parklarının 3. sezonun hikâyesinde de önemli bir yere sahip olması bekleniyor. Ancak şu ana kadar yayınlanan görüntüler ve gelen açıklamalar 3. sezonda bu tema parkların bir parçası olduğu gerçek dünyaya da açılacağımızı gösteriyor.

Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright, Thandie Newton, Ed Harris, Tessa Thompson, Luke Hemsworth ve Rodrigo Santoro gibi oyuncuların ilk iki sezondaki rollerini yineleyeceği dizinin 3. sezonunda, Breaking Bad’deki Jesse Pinkman rolüyle Emmy kazanan Aaron Paul da oyuncu kadrosuna katılacak. Paul dış dünyada yaşanan değişime ayak uyduramayan bir karaktere hayat verecek.

Yeni sezonda Aaron Paul’un yanı sıra Vincent Cassel, Lena Waithe, Scott Mescudi, John Gallagher Jr. ve Marshawn Lynch da oyuncu kadrosuna dâhil olacak.

The Plot Against America – 16 Mart

The Wire ile televizyon tarihinin en iyi dizilerinden birine imza atan, aynı zamanda Treme, Generation Kill, Show Me a Hero ve The Deuce gibi dizilerin de yaratıcısı olan David Simon, yeni mini dizisi The Plot Against America ile televizyon dünyasının nabzını yoklamaya hazırlanıyor.

John Turturro, Winona Ryder, Zoe Kazan ve Morgan Spector’ın başrollerini üstlendiği dizi, New Jersey’de yaşayan işçi sınıfı Yahudi bir ailenin bakış açısından, bilinen Amerikan tarihinden oldukça farklı bir tarih öyküsü anlatıyor. Yabancı düşmanı, popülist lider Charles Lindbergh’in adım adım ABD başkanlığına doğru yürüdüğü bu alternatif evrende, II. Dünya Savaşı yıllarında Amerikan halkını faşizme sürükleyen politik gelişmeler gözler önüne seriliyor. Lindbergh’in faşist görüşleri Amerikan halkı tarafından benimsenmeye başlayınca, New Jersey’de yaşayan ailenin, nefret dolu bu ideoloji ile savaşması gerekiyor.

David Simon’ın, daha önce birçok dizide beraber çalıştığı Ed Burns ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı The Plot Against America, HBO ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Little Fires Everywhere – 18 Mart

Altın Küre ve Emmy adaylığı kazandığı Big Little Lies ile televizyon dünyasında da adından övgüyle söz ettirmeyi başaran Oscar ödüllü oyuncu Reese Witherspoon ve Scandal dizisiyle Altın Küre ve Emmy adaylıkları kazanan Kerry Washington, Celeste Ng’in çok satan romanından uyarlanan Little Fires Everywhere dizisi için bir araya geliyor.

Casual dizisinin senaristlerinden Liz Tigelaar‘ın senaryosunu kaleme aldığı Little Fires Everywhere, görünüşte mükemmel bir hayata sahip olan Richardson ailesi ile bu mükemmel hayatlarını tehdit eden gizemli bir anne ile kızının iç içe geçen hikâyelerini anlatıyor.

İlk iki bölümünü Humpday, Laggies ve Your Sister’s Sister gibi filmlerle tanınan Lynn Shelton yönettiği dizinin  oyuncu kadrosunda Reese Witherspoon ve Kerry Washington’a Rosemarie DeWitt, Joshua Jackson, Jade Pettyjohn, Jordan Elsass, Gavin Lewis, Megan Stott ve Lexi Underwood gibi isimler eşlik ediyor.

The Letter for the King – 20 Mart

İlk kez 1962 yılında okuyucuyla buluşan, Hollandalı yazar Tonke Dragt‘ın unutulmaz romanı The Letter for the King, Netflix çatısı altında dizi dünyasına iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. How To Train Your Dragon, Johnny English, Puss in Boots gibi yapımların senaryosunu kaleme alan Will Davies, dizinin hem yaratıcısı hem yapımcısı hem de senaristi olarak yapım ekibindeki yerini alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Amir Wilson, Ruby Serkis, Gjis Bloom, Thaddea Graham, Islam Bouakkaz, Jack Barton, Jonah LeesDavid Wenham ve Andy Serkis gibi isimler yer alıyor.

Bu sürükleyici fantastik dizi, şövalyelik eğitimi alan bir gencin krallığın kaderini ellerinde tuttuğunu öğrenmesinden sonra yaşanan olayları konu alıyor. Krala gizli bir mesajı iletmek için zorlu bir serüvene atılan bu genç, yolcuğu sırasında dünyayı bir kaosa sürüklemek üzere olan acımasız bir prense karşı savaşmak zorunda kalıyor. Dizide Andy Serkis, zor zamanlar geçiren bir kasabanın entrikacı belediye başkanını canlandırırken; Andy Serkis’in kızı Ruby Serkis ise belediye başkanının kurnaz kızı Lavinia karakterine hayat veriyor.

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker – 20 Mart

Kölelik sonrası, ırkçılık ve cinsiyet eşitsizliği gibi durumların yaşandığı dönemde, kendini saç bakım pazarına adayan ve bu süreçte bağımsız bir şekilde milyoner olan ilk siyahi kadın Madame C.J. Walker‘ın hayat hikâyesi, dört bölümlük Netflix dizisi Self-Made: Inspired by the Life of Madam CJ Walker ile ekranlara taşınıyor.

The Help filmindeki performansıyla Oscar kazanan Octavia Spencer, dizide Madam C.J. Walker’ı canlandırıyor. Aynı zamanda ünlü basketbolcu LeBron James ile birlikte dizinin yapımcılığını da üstleniyor. Dizide Octavia Spencer’a Blair Underwood, Tiffany Haddish, Carmen Ejogo, Kevin Carroll gibi isimlerin eşlik ediyor. Dizinin yönetmenliğini ise DeMane Davis ve Harriet Tubman’ın hayatını konu alan Harriet filmine imza atan Kasi Lemmons üstleniyor.

Madam C. J Walker’ın torununun torunu A’Lelia Bundles tarafından yazılan On Her Own Ground adlı kitaptan uyarlanan dizi, saç bakımı konusunda ezber bozan ve devrim niteliğinde bir marka yaratan Madam C.J. Walker’ın bir kültür ikonu hâline gelmesini mercek altına alıyor.

The English Game – 20 Mart

2002 yapımı Gosford Park ile En İyi Özgün Senaryo Oscarı’nı kazanan, son yıllarda ise yaratıcısı olduğu Downton Abbey dizisiyle adından övgüyle söz ettiren Julian Fellowes‘un yeni dizisi The English Game, bu ay izleyici ile buluşacak. Netflix çatısı altında hazırlanan dizi, izleyicileri 19. yüzyılın sonlarına götürüyor ve futbolun doğuşuna ışık tutuyor.

İngiltere’de farklı sınıflardan insanlar aralarındaki anlaşmazlıkları bir kenara bırakıp aynı çatı altında bir araya gelerek futbolun dünyanın en popüler spor dalı hâline gelmesi için ilk adımları atıyor.

Julian Fellowes’un Tony Charles ve Oliver Cotton ile birlikte hazırladığı dizinin başrollerinde Edward Holcroft, Kevin Guthrie ve Charlotte Hope yer alıyor.

Freud – 23 Mart

Ününü uluslararası boyuta taşıyarak birçok ülke için kendi dilinde orijinal diziler çeken Netflix,bu sefer rotasını Avusturya’ya çeviriyor ve Avusturya’daki ilk orijinal dizisi Freud ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Adından anlaşıldığı üzere dizi, psikanalitik kuramın kurucusu Sigmund Freud‘un 19. yüzyıl Viyanası’nda kaybolma vakalarını ve cinayetleri çözme hikâyesini konu alıyor. Ancak bu sırada bir medyumla beraber gizemli bir komploya karışan Freud’u birbirinden ilginç olaylar bekliyor.

Dizide Freud’u Kaviar, Walking on Sunshine, Krieg gibi yapımlarda rol alan Robert Finster canlandırırken; Julia Ducournau imzalı Raw filmiyle tanınan Ella Rumpf, medyum Fleur Salomé karakterine hayat veriyor. La pianiste, Wild, Helle Nächte, Wilde Maus filmlerinde rol alan Georg Friedrich ise medyum Fleur Salomé ile birlikte Freud’un devrim niteliğindeki teorilerini destekleyen savaş gazisi polis Alfred Kiss olarak karşımıza çıkıyor. Diziyi korku filmi Rammbock ve kısa filmi Schautag ile Avusturya’da ve Almanya’da ünlenen Marvin Kren yönetiyor.

Ozark 3. Sezon – 27 Mart

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Sofia Hublitz, Jason Butler Harner gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı Netflix dizisi Ozark, finans danışmanı olan Martin Bryde’ün, Meksika’nın ikinci büyük uyuşturucu şebekesinin para aklama faaliyetlerini yürütmek için Missouri’nin Ozark bölgesine taşınmasıyla yaşanan olayları konu alıyordu. Kara para aklama sürecini detaylı bir şekilde anlatan kurgusuyla dikkat çeken dizinin 2. sezonunda Martin’in, hem Snell ailesini hem de karteli memnun etmek için Ozark’ta bir casino açma girişiminde bulunmasıyla yaşanan olayları izlemiştik.

Wendy’nin müdahelesiyle bütün planları suya düşen Martin ve ailesini, 3. sezonda yeni maceralar bekliyor. Dizinin 3. sezonu, 2. sezonun altı ay sonrasında geçiyor ve Marty, Wendy ve Ruth imparatorluklarını büyütmek için riskli kararlar alıyor. Marty ve Wendy, ailelerini bir arada tutmak için her şeyi yaparken; Marty de mevcut durumunu korumaya devam ediyor. Avukat Helen Pierce ve uyuşturucu karteli lideri Omar Navarro, Wendy’nin işlerini büyütmesi konusunda yardımcı olurken; Wendy’nin kardeşi Ben’in, Ozark’a gelişi herkesin hayatını kaosa çeviriyor.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi close-cookie-information