Better Call Saul’dan Hunters’a, High Fidelity’den I Am Not Okay With This’e şubat ayında izleyici ile buluşacak 15 dikkat çekici dizi!

Kendi orijinal içeriklerini üreten dijital platformların ve kablolu kanallarının sayısının hızla artması ile birlikte yıl içinde yayınlanan dizilerin sayısında da kayda değer ölçüde artış yaşandı. Ekrandaki dizilerin sayısı her geçen ay biraz daha artarken, izleyicilerin bu içerik kalabalığı içinde ilgilerini çekecek diziler bulup zaman ayırmaları da daha zor hâle geldi. Şubat ayında da bu durum pek değişmiyor. Heyecanla beklenen birçok yeni dizinin çıkışına sahne olacak şubat ayında, Better Call Saul ve Narcos: Mexico gibi sevilen dizilerin yeni sezonları da izleyici ile buluşacak. Biz de bu dizi kalabalığı içinde aradan sıyrılan dizileri belirleyerek, şubat ayında izleyici ile buluşacak kayda değer dizileri derledik.

Derleyenler: Erhan Tan, Sıla Şahinöz

Şubat Ayında İzleyici ile Buluşacak 15 Dikkat Çekici Dizi

Journeys Through French Cinema 2. Kısım – 1 Şubat

Fransız sinemasının önemli yönetmenlerinden biri olmasının yanı sıra sinema dünyası hakkındaki çalışmaları ile de tanınan usta yönetmen Bertrand Tavernier‘nin Fransız sinemasını mercek altına aldığı belgesel dizisi Journeys Through French Cinema’nın ikinci kısmı bugün izleyici ile buluşacak.

Tavernier’nin hem kendisini en çok etkileyen yönetmenlerin işlerini, hem de II. Dünya Savaşı sırasındaki Almanya işgalinin Fransız sinemasını nasıl etkilediğini incelediği belgesel dizisinin ilk dört bölümü geçtiğimiz ay izleyici buluşmuştu. Geri kalan dört bölümse bugün, klasikleri ve nadir bulunan filmleri sinemaseverlerle buluşturan Cohen Media Channel’da yayınlanacak.

Belgesel dizisinde Jacques Tati, Robert Bresson, Jacques Demy gibi Fransız sinemasının ustalarının yanı sıra; Raymond Bernard, Maurice Turner, Anatole Litvak gibi yeni nesil sinemaseverler tarafından yeniden keşfedilmeyi bekleyen sinemacıların işlerine de yer veriliyor.

McMillions – 3 Şubat

Don’t F**k with Cats: Hunting an Internet Killer, Making a Murderer, Wild Wild Country gibi son derece ilgi çekici olayları mercek altına alan belgesel dizilerinin yakaladığı başarı, izleyicilerin bu tür yapımlara olan ilgisini de artırdı. Özellikle Netflix ve Hulu gibi dijital platformlar bu alanda dikkat çekici işler ortaya koymaya devam ederken, bugüne kadar bu alanda kayda değer işlere imza atan HBO da belgesel dizilerine bir yenisini daha ekledi: McMillions.

Gelen ilk yorumlara bakılırsa ilk bölümlerde eğlenceli bir anlatımla izleyiciyi hikâyenin içine çektikten sonra son birkaç bölümde daha karanlık bir hâl alan ve rahatsız edici gerçekleri tüm çıplaklığıyla ortaya koyan McMillions, McDonalds’ın Monopoly oyununun hileli olduğunu fark eden FBI ajanlarının hikâyesini anlatıyor. FBI ajanları bu davanın peşine düştükçe beklediklerinden çok daha büyük bir dolandırıcılık tezgahıyla karşı karşıya olduklarını fark ediyor.

Brooklyn Nine-Nine 7. Sezon – 6 Şubat

Televizyon ekranlarındaki en iyi komedi dizilerinden biri olan Brooklyn Nine-Nine, bu ay yeni sezonuyla ekranlara geri dönecek. Başarılı komedyen Andy Samberg‘in başrolünü üstlendiği dizi, yeni sezonunda da New York Polisi’nin 99. Bölge Karakolu’ndaki dedektiflerinin ve polis şefinin başından geçenleri anlatmaya devam edecek.

99. Bölge Karakolu’nun polis şefi olan Raymond Holt’un görevden alınmasının etkileriyle baş etmek zorunda olan ekip, bir yandan karakolda eski düzene geri dönmek için uğraşırken, bir yandan da suçluları yakalamak için eğlenceli maceralara atılmaya devam edecek.

7. sezonda Andy Samberg’in yanı sıra Andre Braugher, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Melissa Fumero, Stephanie Beatriz ve Joe Lo Truglio da önceki sezonlardaki rolleriyle geri dönecek.

Briarpatch – 6 Şubat

Bu ay izleyici ile buluşacak bir diğer dikkat çekici dizi de Rosario Dawson‘ın başrolünü üstlendiği Briarpatch olacak. Legion’un senaristlerinden Andy Greenwald‘ın yaratıcısı olduğu dizinin yönetmen koltuğunda A Girl Walks Home Alone at Night ve The Bad Batch gibi dikkat çekici yapımlara imza atan Ana Lily Amirpour oturuyor. Mr. Robot’un yaratıcısı olan Sam Esmail de dizinin yapımcıları arasında yer alıyor.

Rosario Dawson, polis olan kız kardeşinin öldürülmesi sonucunda doğup büyüdüğü Texas’a geri dönen Allegra Dill’i canlandırıyor. Kız kardeşinin arabasına yerleştirilen bir bombayla öldürülmesini araştıran Allegra, soruşturma sürecinde geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalıyor.

The Sinner 3. Sezon – 6 Şubat

Derek Simonds‘ın yaratıcısı olduğu The Sinner, işlediği bir cinayet yüzünde hapishaneye düşen sıradan bir kadının hikayesini konu alıyordu. Jessica Biel’in başrolünde yer aldığı dizi, izleyicinin ilgisini çekmeyi başardı ve 2. sezonla yoluna devam etti. Ancak Jessica Biel, 2. sezonda oyuncu olarak yer almadı, sadece yürütücü yapımcı olarak diziye destek verdi.

Dizinin 2. sezonunda, ilk sezonda izlediğimiz dedektif Harry Ambrose’un 11 yaşındaki bir çocuğun işlediği cinayeti araştırmasıyla yaşanan olaylar mercek altına alınmıştı. Bill Pullman‘ın canlandırdığı Harry Ambrose, 3. sezonda yeni vakalarla karşılaşmaya devam ediyor. Matt Bomer‘ın oyuncu kadrosuna dâhil olduğu dizinin 3. sezonu, Dorchester civarında yaşanan bir trafik kazasını ele alıyor. Başta sıradan görünen bu olay zamanla Harry Ambrose’u, meslek hayatının en tehlikeli suçuyla karşı karşıya bırakıyor.

Locke & Key – 7 Şubat

Usta yazar Stephen King’in oğlu olan Joe Hill ve Gabriel Rodriquez’in çok beğenilen çizgiromanından uyarlanan Netflix dizisi Locke & Key, izleyiciyi gizem dolu olayların içerisine sürüklüyor. Lost’un yapımcıları arasında yer alan Carlton Cuse ve The Haunting of Hill House’un yapımcılarından Meredith Averill ikilisinin yaratıcısı olduğu dizide Darby Stanchfield, Jackson Robert Scott, Connor Jessup, Emilia Jones, Laysla De Oliveira, Thomas Mitchell Barnet, Griffin Gluck, Coby Bird gibi isimler rol alıyor.

Locke & Key, babaları gizemli bir şekilde öldürülen üç kardeşin, anneleri ile dedelerinden kalma Anahtar Ev’e yerleşmesiyle yaşananları konu alıyor. Taşındıkları evde babalarının ölümüne dair cevapları bulacakları sihirli anahtarlar keşfeden Locke kardeşler, bu farklı anahtarları ve onların eşsiz güçlerini fark ettikçe, gizemli bir şeytan uyanır ve anahtarları ele geçirmek için harekete geçer. Aşk, kayıp ve güçlü aile bağlarını anlatan bir olgunlaşma hikâyesi izleyeceğimiz dizinin yapımcıları arasında It filmlerinin yönetmeni Andy Muschietti bulunuyor.

Mythic Quest: Raven’s Banquet – 7 Şubat

1 Kasım’da yayın hayatına başlayan Apple TV+, orijinal dizilerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Bugüne kadar The Morning Show, See, Servant, Little America gibi dizileri izleyici ile buluşturan Apple TV+, bu ay da yeni komedi dizisi Mythic Quest: Raven’s Banquet’i izleyicilerin beğenisine sunacak.

Kült komedi dizilerinden It’s Always Sunny in Philadelphia’nın yaratıcılarından Charlie Day ve Rob McElhenney‘nin yaratıcısı olduğu Mythic Quest: Raven’s Banquet’ta McElhenney, hayalindeki video oyununu gerçeğe dönüştürmeye çalışan bir stüdyo yöneticisini canlandırıyor. Ancak bu hayalinin önünde büyük bir engel duruyor; kendisi neredeyse hiç katkıda bulunmazken ekibinden oyunu hazırlamak için ne gerekiyorsa yapmalarını beklemesi.

Kidding 2. Sezon – 9 Şubat

Jim Carrey’yi Eternal Sunshine of the Spotless Mind’ın yönetmeni Michel Gondry‘yle yeniden bir araya getiren Kidding, 2. sezonuyla ekranlara geri dönüyor. Carrey, dizide televizyondaki çocuk programlarıyla ikon hâline gelen, ancak ailesiyle yaşadığı sorunların ardından geri dönülemeyecek bir yola giren Jeff’e hayat veriyor.

Mr. Pickles Puppet Time adlı programı yayından kaldırılan Jeff, yeni sezonda programını geri almak için elinden geleni yapıyor. Ancak programın iptalinden tek etkilenenin Jeff olmaması işleri daha karmaşık bir hâle sokuyor. Zira Jeff’in kukla tasarımcısı kız kardeşi Didi de iptal kararının etkileriyle boğuşuyor. Dizide Jim Carrey’ye Catherine Keener, Judy Greer ve Frank Langella gibi isimler eşlik ediyor.

My Brilliant Friend: The Story of a New Name – 10 Şubat

Elena Ferrante‘nin Napoli Romanları serisinin ilk kitabından televizyona uyarlanan, HBO ve RAI ortaklığında izleyiciyle buluşan My Brilliant Friend, ilk sezonuyla dizi dünyasına etkili bir giriş yapmış ve kısa sürede izleyici tarafından çok sevilmişti. İlk sezonunda dizi, ilkokulda tanışıp kısa süre içerisinde çok yakın arkadaş olan Elena Greco ve Raffaella Cerullo’nun yıllara yayılan arkadaşlığını konu alıyordu.

Dizinin 2. sezonunda Elena ve Nina’nın hayatlarındaki değişiklikleri izleyeceğiz. Birbirlerinin en iyi dostu, aynı zamanda en büyük düşmanı olan ikilinin hayatları, zaman  içerisinde farklı yönlere gitmeye başlıyor. Dizinin 2. sezonunda Lila yeni evlenmiş bir karakter olarak karşımıza çıkarken; Elena ise Pisa’da öğrenci olarak yaşamına devam ediyor. İsmi My Brilliant Friend: The Story of a New Name olarak açıklanan 2. sezonu, Happy as Lazzaro’nun yönetmeni Alice Rohrwacher ile ilk sezonun yönetmeni Saverio Costanzo yönetiyor.

Narcos: Mexico 2. Sezon – 13 Şubat

2015 yılında yayın hayatına başlayıp üç sezon boyunca Netflix ekranlarında izleyici karşısına çıkan Narcos’un devam dizisi Narcos: Mexico rotasını Meksika’ya çevirmiş, Meksika’daki modern uyuşturucu savaşının başlangıcına odaklanarak birbirinden bağımsız olarak büyüyen kartellerin hikâyesini mercek altına almıştı.

Netflix tarafından hazırlanan dizinin ilk sezonunda  Diego Luna‘nın canlandırdığı 1980’lerde Guadalajara kartelinin yükselişine tanık olan ve başına geçeceği bir imparatorluk inşa etmek üzere insan tacirlerini bir araya getiren Félix Gallardo ve Michael Peña‘nın hayat verdiği yeni bir görev için eşi ve oğlu ile birlikte Kaliforniya’dan Guadalajara’ya taşınan DEA ajanı Kiki Camarena arasındaki ilişki anlatılmıştı.

Uyuşturucu ticaretine karşı yıllarca sürecek bir savaşın ilk sinyallerini veren dizinin 2. sezonunda Scoot McNairy‘nin hayat verdiği ve ilk sezonun son bölümünde karşımıza çıkan, metodları alışılmışın dışında olan DEA ajanı Walt Breslin’in olaylara dâhil olması dengeleri değiştirecek. Pandora’nın kutusunun sonuna kadar açılacağı dizinin 2. sezonunda Teresa Ruiz, Matt Letscher, Aaron Staton, Alejandro Edda ve Clark Freeman gibi oyuncular yer alıyor.

High Fidelity – 14 Şubat

Romantik komedi klasiklerinden Sensiz Olmaz – High Fidelity, yıllar sonra dizi uyarlamasıyla ekranlara dönüyor. Şu sıralar yeni Batman filminde Catwoman rolünü üstlenmesiyle adından söz ettiren Zoë Kravitz‘in başrolünü üstlendiği dizi, romanın ve film uyarlamasının aksine bir kadın karaktere odaklanıyor.

John Cusack’ın başrolünü üstlendiği filmde olduğu gibi dizide de ana karakteri kendisini en çok etkileyen beş ayrılığı hatırlarken görüyoruz. Filmde olduğu gibi burada da ana karakter zaman zaman dördüncü duvarı yıkıp doğrudan seyirciyle konuşmaktan geri kalmıyor.

Hart of Dixie, State of Affairs ve Ugly Betty’nin senaristlerinden Veronica West ve Sarah Kucserka‘nın yaratıcısı olduğu dizinin oyuncu kadrosunda Zoë Kravitz’e Da’Vine Joy Randolph, David H. Holmes, Kingsley Ben-Adir, Jake Lacy gibi isimler eşlik ediyor.

Hunters – 21 Şubat

Bu yıl The Irishman ile 9. Oscar adaylığını kazanan usta oyuncu Al Pacino, Amazon yapımı Hunters ile ilk kez uzun soluklu bir dizide izleyicilerin karşısına çıkacak.

Jordan Peele‘ın yapımcılığını üstlendiği Hunters, izleyicileri 1977 yılının New York’una götürüyor ve Amerika’da yüzlerce Nazinin yaşadığını keşfeden ve Nazilerin yeni bir soykırım planı hazırladıklarına inanan bir grup Nazi avcısının hikâyesini anlatıyor.

Dizinin başrollerinde Al Pacino‘ya The Perks of Being a Wallflower ve Fury gibi filmlerle tanınan genç oyuncu Logan Lerman eşlik ediyor. Lerman, dizide büyükannesini öldüren kişileri bulmaya çalışırken Nazi avcılarına katılan Jonah Heidelbaum karakterine hayat veriyor. Pacino ise onun akıl hocasını canlandırıyor.

David Weil‘ın yaratıcısı olduğu dizinin ilk bölümünü Me, Earl and the Dying Girl ile dikkat çeken, geçtiğimiz yılsa The Current War ile sinemaseverlerin karşısına çıkan Alfonso Gomez-Rejon yönetti.

Better Call Saul 4. Sezon –  23 Şubat

Breaking Bad’in en orijinal karakterlerinden biri olan Saul Goodman’ın hikâyesini derinlemesine inceleyen Better Call Saul, 5. sezonuyla geri dönüyor. Dizinin 5. sezonunda Jimmy’nin, Breaking Bad’den tanıdığımız düzenbaz avukata dönüşmesiyle yaşanan olayları izleyeceğiz. Bununla beraber 5. sezon, Jimmy ve Kim arasında ortaya çıkan çatışmayı da gözler önüne serecek. Jimmy’nin, Saul Goodman’a dönüşmesi ve bu durumun etkileri, Jimmy ve Kim’in arasında birtakım sorunlar yaratacak.

Dizi, Mike Ehrmantraut, Hector Salamanca, Gus Fring gibi karakterlerin hikâyelerini izleyiciyle paylaşmaya devam edecek. Breaking Bad’de polis olarak izlediğimiz Hank Schrader karakteri ise Better Call Saul’da karşımıza çıkacak. Suç dünyasının içerisine sürüklenen Gus ya da Jimmy’nin, Hank ile ile karşılaşmasını ve bunun sonucunda yaşanacak olayları dört gözle bekliyoruz. Saul Goodman’a hayat veren Bob Odenkirk‘e bir kez daha Rhea Seehorn, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Michael Mando, Patrick Fabian gibi isimler de eşlik ediyor.

I Am Not Okay With This – 26 Şubat

The End of the F***ing World’ün yaratıcısı Jonathan Entwistle’ın yazıp yönettiği, Stranger Things’in yapımcılarından Shawn Levy ve Dan Cohen’in yapımcılığını üstlendiği Netflix dizisi I Am Not Okay with This için heyecanlı bekleyişimiz sürüyor. Jonathan Entwistle’ın Christy Hall ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı dizinin oyuncu kadrosunda Sophia Lillis, Wyatt Oleff, Kathleen Rose-Perkins, Sofia Bryant, Aidan Wojtak-Hissong, Richard Ellis gibi isimler yer alıyor.

The End of the F***ing World’ün de yazarı olan Charles Forsman‘ın aynı isimli çizgiromanından uyarlanan dizi, 15 yaşında, telekinetik güçlere sahip, en iyi arkadaşı Dina’ya aşık Sydney isimli bir kızın hayatını konu alıyor. Dizide Sydney’in cinselliği keşfedişini, sahip olduğu güçlerle ve ailesiyle başa çıkmaya çalışmasını izleyeceğiz.

Altered Carbon 2. Sezon – 27 Şubat

Shutter Island’ın senaryosunu yazan Laeta Kalogridis‘in yaratıcısı olduğu, Richard K. Morgan‘ın siberpunk romanından uyarlanan Netflix dizisi Altered Carbon‘ın ilk sezonu, 2018 yılında yayınlanmıştı. Joel Kinnaman, James Purefoy, Renee Elise Goldsberry, Will Yun Lee gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı Altered Carbon, beklentilerin oldukça altında kalmış ancak yayınlanmasından 5 ay sonra 2. sezon onayını almayı başarmıştı. Laeta Kalogridis, ilk sezonda olduğu gibi dizinin yaratıcılığını yapıyor ve 2. sezonda ona Lost ve Alias’ın yapımcıları arasında yer alan Alison Schapker eşlik ediyor.

Dizinin 2. sezonunda, ilk sezonun başrolünde izlediğimiz Joel Kinnaman dizide yer almıyor. Onun yerine Marvel Sinematik Evreni’nde Falcon karakterine hayat veren Anthony Mackie 2. sezonun başrolünde yer alıyor. Mackie dizide tıpkı Kinnaman gibi Takeshi Kovacs’ı canlandıracak. İlk sezonda Quellcrist Falconer karakteriyle karşımıza çıkan Renée Elise Goldsberry ve Poe karakterine hayat veren Chris Conner, dizinin 2. sezonunda yer almaya devam ediyor. Dizide bu üç oyuncuya Lela Loren, Dina Shihabi, Torben Liebrecht, James Saito gibi isimler eşlik ediyor.

 

 

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi close-cookie-information