Ted Lasso’dan Gossip Girl’e, American Horror Stories’ten Masters of the Universe: Revelation’a, temmuz ayında izleyici ile buluşacak 12 dikkat çekici dizi!

Sokağa çıkma yasağının kalkmasıyla özgürce hareket etmeye başlayacağımız temmuz ayına artık günler kaldı. Kavurucu sıcakların etkisini günden güne hissettirdiği bu dönemde bünyemize iyi gelecek, kafamızı bir nebze olsun dağıtacak dizilerin sayısı hiç de az değil. Biz de bu vesileyle temmuz ayında, şans verilmesi gereken dizileri seçmek ve yeni keşifler konusunda sizlere yol gösterecek yeni bir listeyle karşınızdayız.

Bu ay Ted Lasso, Atypical ve Never Have I Ever yeni bölümleriyle ekranlara geri dönerken; Gossip Girl, American Horror Stories ve Masters of the Universe: Revelation gibi merakla beklenen yeni diziler de izleyici ile buluşuyor.

Temmuz ayında izleyici ile buluşacak dizileri ve bu dizilerle ilgili detaylı bilgileri bir araya getirdiğimiz listeye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Temmuz Ayında İzleyici ile Buluşacak 12 Dikkat Çekici Dizi

I Think You Should Leave with Tim Robinson 2. Sezon – 6 Temmuz

Saturday Night Live’ın skeç yazarlarından Tom Robinson’ın başrolünde yer aldığı komedi türündeki I Think You Should Leave with Tom Robinson, absürd mizah sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir dizi.

Çok sayıda konuk yıldızın yer aldığı bu sıra dışı skeç komedi dizisinde olağan etkileşim diye bir kavram yok. Tam tersine olağandışı birçok şey bu dizide varlık gösteriyor. Tom Robinson, yer yer sosyopat hâlleriyle izleyicinin sinirini bozarken, ortaya birbirinden ilginç sahneler çıkıyor. Yeni sezonda garip olaylar silsilesi de izleyiciyi bekliyor.

Monsters at Work – 7 Temmuz

Yediden yetmişe herkesin beğenisini kazanan, Pixar’ın olmazsa olmaz yapımlarından Sevimli Canavarlar – Monsters, Inc.’ın devam dizisi Monsters at Work bu ay izleyici ile buluşuyor.

İlk filmin bittiği yerden altı ay sonrasında geçen bu dizide, canavarların yaşadığı Monstropolis şehrinin elektrik santralinde çalışan Sulley ile Mike, çocuk kahkahalarının çığlıklardan 10 kat daha fazla enerji ürettiğini keşfetmişlerdir. Bu doğrultuda şirketin politikası değişmiştir. Önemli olan insanları korkutmak değil, tam tersine güldürmektir. Canavarlar Üniversitesi’nden dereceyle mezun olan ve korkutucu olmayı hedefleyen Tylor Tuskmon, şirkete gelince hayalleri deyim yerindeyse başına yıkılır. Dizide Tylor’ın yeni hayatına adapte olma sürecini izleyeceğiz.

Disney+’ta yayınlanacak olan dizinin en güzel taraflarından biri ise Mike ve Sulley karakterlerine sesleriyle hayat veren Billy Crystal ve John Goodman’ın geri dönüyor olması. Tylor’a Mad Men, Silicon Valley, Superstore dizilerindeki performasıyla hafızalarda yer edinen Ben Feldman ise Tyler Tuskmon’u seslendiriyor.

Gossip Girl – 8 Temmuz

2000’lerin dikkat çekici gençlik dizilerinden biri olarak akıllarda yer eden Gossip Girl’ün HBO Max tarafından hazırlanan yeni versiyonu, orijinal serinin sekiz yıl sonrasında geçiyor ve New York’taki seçkin bir okulun öğrencilerine odaklanıyor. Gossip Girl isimli meşhur dedikodu blogunun okulda yarattığı etkiyi gözler önüne seren dizi, aynı zamanda aradan geçen bu sekiz yılda sosyal medyanın ve New York’un çehresinin nasıl değiştiğini de keşfedecek.

Dizi, Quantico dizisinin yaratıcısı olarak adından söz ettiren, aynı zamanda orijinal Gossip Girl’ün de senarist ekibinde yer alan Joshua Safran öncülüğünde hazırlanıyor. Başrollerinde ise Doctor Sleep ile dikkat çeken Emily Alyn Lind, Chilling Adventures of Sabrina’da küçük bir rolde izleyici karşısına çıkan Whitney Park, Pretty Little Liars: The Perfectionists ve Spinning Out gibi dizilerde rol alan Eli Brown, Lethal Weapon dizisiyle tanınan Johnathan Fernandez ve Broadway’de rol aldığı yapımlarla dikkat çeken Jason Gotay yer alıyor.

Atypical 4. Sezon – 9 Temmuz

2017 yılında yayınlanan ilk sezonuyla beğeni kazanan ve kısa sürede geniş izleyici kitlesine ulaşan Netflix dizisi Atypical, bu ay 4. sezonuyla ekranlara veda ediyor.

18 yaşındaki otizmli Sam’in büyüme hikâyesini anlatan dizi, insanların bazen ne söylediğini anlamadığından yakınan ve yalnız hisseden Sam’in, bu yüzden kız arkadaş edinmeye karar verip daha fazla özgürlük istemesiyle başlayan kendini keşfetme yolculuğa odaklanıyor. Sam, komik ve duygusal olarak kendini keşfetme yolculuğundayken, ailesinin geri kalanı da kendi yaşamlarındaki değişim ile boğuşmak zorunda kalıyorlar. Dizinin 4. sezonunda ise Casey ve Sam yuvadan ayrılmanın eşiğindeyken Gardner ailesinin her bireyi, hayatlarındaki bir sonraki adım konusunda önemli kararlarla karşı karşıya kalıyor.

Başrolde otizmli Sam karakterine hayat veren Keir Gilchrist‘in yer aldığı dizide Oscar adayı oyuncu Jennifer Jason Leigh, Sam’in annesi Elsa’yı canlandırıyor. Oyuncu kadrosunda ikiliye Brigette Lundy-Paine, Michael Rapaport, Nik Dodani ve Amy Okuda gibi isimler de eşlik ediyor.

The White Lotus – 11 Temmuz

Chuck & Buck, The School of Rock ve The Good Girl gibi izleyici tarafından beğeniyle karşılanan filmlerin senaristi, 2011 yapımı Enlightened’ın yaratıcılarından Mike White’ın senaryosunu kaleme aldığı The White Lotus, HBO’nun yaz sezonunda yayınlayacağı diziler arasında bulunuyor.

Connie Britton, Alexandra Daddario, Brittany O’Grady, Jennifer Coolidge, Murray Bartlett, Fred Hechinger, Jake Lacy, Natasha Rothwell, Sydney Sweeney ve Steve Zahn gibi isimleri oyuncu kadrosunda barındıran dizi, kamerasını tropikal bir bölgede bulunan özel bir dinlenme tesisinin çalışanlarına ve konuklarına çeviriyor, onların bir haftalık süreçlerine odaklanıyor.

The White Lotus, Türkiye’de beIN CONNECT’te izleyici ile buluşacak.

Miracle Workers 3. Sezon – 13 Temmuz

Harry Potter serisi ile hafızalarımızda sonsuza dek yer edinen Daniel Radcliffe ve Reservoir Dogs, Fargo, Big Lebowski gibi yapımlardan tanıdığımız Steve Buscemi ile birlikte başrollerini paylaştıkları komedi türündeki antoloji dizisi Miracle Workers, 3. sezonuyla geri dönüyor.

Simon Rich’in yaratıcısı olduğu dizinin ilk sezonunda Steve Buscemi Tanrı’yı, Daniel Radcliffe ise dünyayı bir felaketten kurtarmak isteyen düşük seviyeli bir melek olan Craig’i canlandırıyordu. İkinci sezon ise insanlık tarihinin karanlık dönemlerine uzanan Orta Çağ’a uzanan bir yolculuğu konu alıyordu.

İsmi Miracle Workers: Oregon Trail olarak belirlenen üçüncü sezon, izleyiciyi Amerika’nın batısına, 1844 yılına davet ediyor. Bir kanun kaçağı (Buscemi), idealist bir kasaba vaizi (Radcliffe) ve maceracı bir kadının (Viswanathan) Oregon yolundaki yolculuklarını derinlemesine inceliyor.

Never Have I Ever 2. Sezon – 15 Temmuz

Oyuncu kimliğiyle tanıdığımız Mindy Kaling’in yaratıcısı olduğu Never Have I Ever dizisi, Hindistan kökenli Amerikalı genç Devi’nin hayatını konu alıyor. Devi, bir yandan lisenin gündelik baskılarıyla ve evdeki sorunlarla uğraşmaya devam ederken, diğer bir yandan hayatında yeni bir aşk ilişkine yer vermek için canla başla çalışıyordu.

Gençlik dizisi açısından ilk sezonunda izleyiciye eğlenceli dakikalar yaşatan dizi, bu ay 2. sezonuyla ekranlara geri dönüyor. Dizinin 2. sezonunda Devi, Paxton ve Ben arasından kimi seçeceği konusunda kararsız kalmıştır. Hayatına giren yeni sınıf arkadaşı ve annesiyle atışmak için yoktan yere var olan yeni sebepler, Devi’nin farklı biçimlerde cesur hamleler yapıp tartışmalı kararlar almasına neden olur.

Tenis dünyasının ünlü ismi John McEnroe’nun anlatıcı olmasıyla hikâye yapısını ilginçleştiren dizinin oyuncu kadrosunda Maitreyi Ramakrishnan, Poorna Jagannathan, Darren Barnet, Jaren Lewison, Richa Moorjani, Ramona Young, Lee Rodriguez gibi isimler yer alıyor.

American Horror Stories – 15 Temmuz

Nip/Tuck dizisinden sonra Glee ile büyük bir başarı yakalayan, seveni olduğu kadar sevmeyeni de çok olan, televizyon dünyasının en üretken isimlerinden Ryan Murphy’nin yaratıcısı olduğu American Horror Story, korku janrının klişelerini kullanarak her sezonunda farklı bir hikâyeyi izleyiciyle buluşturan ve sezonlar arasında bağlantı kurarak izleyicinin ilgiyle takip ettiği bir dizi hâline gelmişti.

Dizinin bu başarısı üzerine Ryan Murphy, American Horror Story’nin American Horror Stories isminde bir spin-off dizisinin çekeceğini açıklamıştı. Çekimleri tamamlanan dizi, şimdi izleyici karşısına çıkmaya hazır hâle geldi. Ryan Murphy ve Brad Falchuk’un yaratıcısı olduğu dizi, 7 bölüm şeklinde yayınlanacak ve her bölümünde farklı bir korku hikâyesini izleyiciye aktaracak.

Dizinin oyuncu kadrosunda Glee’den tanıdığımız Kevin Mchale, Pose dizisi oyuncularından Dyllón Burnside, Riverdale’de izlediğimiz Charles Melton ve The Prom’un oyuncu kadrosunda yer alan Nico Greetham ile beraber Kaia Gerber, Billie Lourd, Dane DiLiegro, Merrin Dungey gibi isimler yer alıyor.

Dr. Death – 15 Temmuz

Başrollerinde Joshua Jackson, Alec Baldwin ve Christian Slater’ın yer aldığı Dr. Death dizisi, Wondery’de yayınlanan aynı isimli popüler podcast yayınından uyarlanan bir yapım.

Dizi, Dallas tıp camiasında yükselen bir yıldız olan Dr. Christopher Duntsch’un yaşanmış ve korkutucu hikâyesinden esinleniyor. Genç, karizmatik ve parlak biri olan Dr. Duntsch, umut vaat eden bir beyin cerrahisi uygulaması geliştiriyor ta ki her şey aniden değişene dek. Onun kontrolü altındaki ameliyathanelere karmaşık ancak rutinleşmiş omurgasal operasyonlar geçirmek üzere giren hastalar ya sakatlanıyor ya da bu ameliyatlar ölümle sonuçlanmaya başlıyor. Bunun üzerinden dizi, Dr. Duntsch’ın problemli ruh hâlini incelerken aynı zamanda yardıma muhtaç, savunmasız insanları korumak için dizayn edilen sistemdeki açıklıkları gözler önüne seriyor.

Dizide Dunstch’ı Joshua Jackson’ın canlandırıyor. Alec Baldwin, beyin cerrahı Robert Henderson olarak karşımıza çıkarken; Christian Slater ise damar cerrahı Randall Kirby karakterine hayat veriyor. Dizide Robert Henderson, Randall Kirby ve AnnaSophia Robb’un canlandırdığı Dallas eyaleti savcılarından Michelle Shughart, bir araya gelerek Dunstch’ı durdurmaya çabalıyor.

Ted Lasso 2. Sezon – 23 Temmuz

Jason Sudeikis‘in kendisini beklenmedik bir şekilde İngiltere futbol dünyasının içinde bulan bir Amerikan futbolu koçuna hayat verdiği Ted Lasso, geçtiğimiz yıl izleyici ile buluştu ve kısa sürede Apple TV+‘ın en popüler yapımlarından biri hâline geldi. Dizi, etkileyici performansıyla övgü toplayan Jason Sudeikis’e Altın Küre ödülünü de getirdi.

Yayınlandıktan kısa süre sonra 2. sezon onayını alan dizi, ilk olarak NBC Sports kanalında yayınlanan skeçlerde karşımıza çıkan Ted Lasso karakterini takip ediyor. Amerikan futbolunda üniversitelerde koçluk yapan Lasso, futbol konusunda hiçbir tecrübesi olmadığı hâlde Premier Lig’deki AFC Richmond takımının başına getiriliyor. Bu sürpriz birliktelik, içimizi ısıtan keyifli bir hikâyenin temelini atıyor.

Bill Lawrence‘in yaratıcısı olduğu dizinin oyuncu kadrosunda Jason Sudeikis ile beraber Hannah Waddingham, Brendan Hunt, Jeremy Swift, Juno Temple, Goldstein, Phil Dunster ve Nick Mohammed yer alıyor. Bu isimlere 2. sezonda Ted’le ters düşen bir psikiyatrist olarak diziye dâhil olan Sarah Niles (I May Destroy You) da katılıyor.

Masters of the Universe: Revelation – 23 Temmuz

Clerks ve Jay and Silent Bob Strike Back gibi filmlerle tanınan Kevin Smith, He-Man’in maceralarını anlatan anime dizisi Masters of the Universe: Revelation için Netflix ile bir araya geliyor.

Smith’in yürütücü yapımcısı ve dizi sorumlusu (showrunner) olduğu dizi, temelde 1980 yıllardaki He-Man oyuncaklarından ve çizgiromanlarından esinlenen yeni bir hikâyeyi izleyicinin beğenisine sunuyor. Klasik animasyon dizisinde yarım kalmış birçok konuyu noktalarken, birçok karaktere de yolculuğunu tamamlama fırsatı veriyor.

Dizide He‑Man ve İskeletor arasındaki şiddetli savaşın ardından Eternia’nın bölündüğüne, Gri Kafatası Muhafızları’nın dağıldığına tanık olacağız. Teela, sırlar yüzünden yıllarca ayrı düşmüş kahramanları tekrar bir araya getirmek ve kayıp Güç Kılıcı’nın gizemini çözmek için kolları sıvar, fakat Eternia’yı yeniden kurmak ve evrenin sonunun gelmesini engellemek için fazla zamanı olmadığını keşfeder. Bu da macera dolu olayları beraberinde getirir.

The Movies That Made Us 2. Sezon – 23 Temmuz

Gişe rekorları kılan filmlerin arkasındaki gerçek hikâyeye odaklanan, Netflix belgesel dizisi The Movies That Made Us, özellikle sinemaseverler için bulunmaz bir nimet. Neden mi? Çünkü bu belgesel dizisinde, seyircilere unutulmaz anlar yaşatan filmlerin ortaya çıkmasını sağlayan bütün faktörleri öğrenme şansını yakalıyorsunuz.

Dahası oyuncuların, sektörün içinde yer alan yönetmenlerin ve kamera arkasındaki birçok ismin röportajlarını da dinleyip sinema dünyası hakkında önemli bilgiler öğreniyorsunuz. Dizinin 2. sezonunda da sinema tarihine yer etmiş birçok filmle ilgili hazine niteliğinde yeni detaylar bizleri bekliyor.

Daha yazı yok.
Filmloverss.com size daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitede gezerek çerezlere izin vermiş sayılırsınız. Ayrıntılı bilgi close-cookie-information